Vedení klubu v čele s prezidentem Janem Truhlářem představilo na předsezonní tiskovce pětici nových posil, kterými jsou Michal Brůna, Nemanja Marjanović, Mirza Mimić, Jan Zbránek a Matěj Nantl.

Trenér Marek Michalisko tak bude pracovat s novým kádrem, a jak říká, pro sehrání týmu je nutný dostatečný počet utkání. „Zatím jich máme naplánováno třináct. Pokud budu cítit, že jich bude potřeba víc, dva se nám do termínovky ještě vejdou,“ přiblížil plán kouč Baníku.

Nejprve změří jeho tým síly s německým Dessau (pátek 21. července od 16.30 hodin), hned v sobotu si zahrají proti polskému Zabrze (od 11 hodin). „Pak odjíždíme do Prešova, doma máme Považskou Bystricu a ukrajinské Záporoží. Ne Motor, který hraje Ligu mistrů, ale ten druhý tým ze Záporoží, který má také velkou kvalitu. Turnaj v Polsku a herní soustředění v Chorvatsku nám nabídnou také vždy po třech těžkých zápasech,“ je s plánem přípravy spokojen trenér Michalisko.

Největší osobností nově se rodícího mužstva je jeho odchovanec a čtyřnásobný mistr republiky Michal Brůna. „Chtěl bych mužstvu pomoci k co nejlepším výsledkům. Věřím, že máme na to hrát špici tabulky,“ míní.

Předsezonní tisková konference házenkářského Baníku Karviná.Zdroj: Ivo Dudek

Kromě něj se do známých míst vrací i srbský brankář Nemanja Marjanović. „Karvinou beru jako svůj klub. Bavili jsme se s Michalem (Brůnou) o možnosti návratu, a když můžu Karviné, díky které jsem dostal možnost hrát ve Španělsku a Francii, něco vrátit, tak to rád udělám,“ ujistil Marjanović.

Jiným hráčem z bývalé Jugoslávie je levák Mirza Mimić. Urostlá pravá spojka z Bosny a Hercegoviny přichází do Karviné z tureckého klubu Gumushane, ale hrával i ve Finsku či Portugalsku. „Musím přiznat, že o české házené toho moc nevím, ale za těch pár dnů, co jsem tady, jsem si aspoň prohlédl město a líbí se mi. Kádr také nevypadá špatně,“ nechal se slyšet Mimić.

Hlavním dodavatelem hráčů do nově se tvořícího karvinského kádru je Litovel, odkud přichází levý křídelník Jan Zbránek, jehož mateřským klubem je Bystřice p. H., a talentovaná spojka Matěj Nantl.

„Působení v klubu, který má takovou tradici, beru jako velkou čest. Chtěl bych mu pomoci k návratu na výsluní. Vidíte sami, že mančaft je hodně obměněný, ale je to na nás. Jsou tady skvělí hráči, třeba Michal Brůna posbíral řadu zahraničních zkušeností, patří k ikonám klubu. Bude radost si vedle něj zahrát,“ poznamenal Zbránek.

Jeho kolega Matěj Nantl se na novou výzvu těší. „Jsem rád za takovou šanci. Před časem jsem v Karviné hrával, ještě za dorost, teď přicházím o něco starší a těším se. Jsou tady výborní hráči, může mi to pomoct do další kariéry,“ pravil devatenáctiletý mladík.

Mirza Mimić a Jan Zbranek.Zdroj: Ivo Dudek

Kromě obou hráčů se do přípravy zapojilo i pravé křídlo z Litovle, Miroslav Nedoma. Jeho přestup je zatím v jednání, stejně jako příchod dosud nespecifikovaného dvoumetrového pivota.

„Příchody všech nových hráčů dáváme jistý impuls našim fanouškům, aby nás zase v hojné míře začali podporovat. Chtěli bychom se po předešlých hubenějších letech zase více dostat do povědomí házenkářské veřejnosti a nové posily jsou jakýmsi prvotním krokem k tomu, abychom navázali na lepší časy,“ pravil prezident klubu Jan Truhlář a poděkoval za finanční podporu městu Karviná.

Neopomněl zmínit ani dlouholetou spolupráci s dnes již bývalým partnerem klubu, společností OKD.