V Karviné se hrálo o první místo. Respektive o něj hráli vedoucí Valaši, domácí hráli jen o možnost být ještě první. Po porážce o pět gólů je jasné, že tento cíl už je v nenávratnu. „Pořád bojujeme o nejlepší čtyřku, je to tam nahuštěné. Chceme skončit co nejvýš, abychom získali co nejvýhodnější pozici pro play off,“ poznamenal po utkání trenér HCB Marek Michalisko.

Zubří uťalo jeho týmu sedmizápasovou sérii bez porážky. Vítězné tažení Karviné se tak zaseklo v nepříliš vhodný moment, protože rázem jsou baníkovci zase na čtvrtém místě. Bod za druhou Duklou Praha a třetími Lovosicemi.

Problém měli domácí už před zápasem, kdy kvůli zdravotním potížím vypadl ze sestavy Slavomír Mlotek. Nejzkušenější hráč domácích Michal Brůna pak v závěru poločasu viděl červenou kartu a dirigentské taktovky se tak musel chopit mladší z bratrů Mlotkových Tomáš. Obstál tam.

Přesto domácím schopnosti prvních dvou jmenovaných citelně chyběly. „Oslabení to bylo, ale na to se nechceme vymlouvat. Je třeba hrát s tím, co je k dispozici,“ pravil nejprve Michalisko. Nemohl však popřít, že jejich absence promluvily do výsledku. „Jasně, chyběly nám jejich zkušenosti i góly. Také dirigentská taktovka, ale od toho tam jsou další kluci, kteří by měli chytit svou šanci za pačesy,“ doplnil trenér.

Házená Karviná - Zubří 23:28.

Karvinští měli velký problém překonat skvěle chytajícího brankáře Malinu v brance Zubří. Vylámali si na něm zuby. Domácí akcie držel dlouho nad vodou stejně vynikající Marjanovič v bráně Baníku, jenže karvinská neschopnost v koncovce měla delšího trvání než ta zuberská, takže výhru nakonec slavili Valaši.

„Dneska jsme vyhráli systematickou prací a nasazením. Od kluků to byl velmi zdařilý taktický výkon, hlavně v útočné fázi ve druhém poločase. Nějaký ten pátek se už známe, takže víme, že pokud jen na chvíli polevíme nebo vypadneme z koncentrace, soupeř to potrestá. To se nám stalo v závěru poločasu. Nicméně jsem hráčům říkal, že mě nezajímá stav, který svítí na tabuli v poločase. Hlavně mě zajímá stav, který tam bude na konci,“ usmál se trenér Zubří Andrej Titkov, který tak mohl výhru považovat za zdařilou generálku na play off. Dají se totiž čekat další vzájemné zápasy obou rivalů.

„První místo už nám asi neunikne, ale vyhráno ještě nemáme. Výhra by měla být impulsem k další práci. Klukům jsem říkal, že to bude už utkání s parametry play off a to je doba, kdy končí veškerá sranda. Teď teprve začíná sezona,“ upozornil Titkov.

„Nedáváme góly, nemůžeme vyhrát. Už jsme se Zubřím hráli dvakrát, pokaždé nás vychytal Malina. Taktická porada před zápasem asi byla k ničemu. Víme, jak Malina chytá, kde má slabé místo, ale kluci ho znovu rozchytali. Co se dá dělat, věřím, že na play off budeme připravenější. Nejen na Malinu, ale na všechny,“ zakončil Michalisko.

Baník Karviná – ROBE Zubří 23:28 (9:9)

Sled: 1:0, 2:3, 3:8, 6:9, 10:10, 11:13, 14:16, 16:20, 20:23, 21:27. Rozhodčí: Horáček, Novotný. Sedmičky: 4/2:1/0. Vyloučení: 8:9. ČK: 28. Brůna (K). Diváci: 1 112.

Karviná: Marjanovič, Mokroš – Monczka 6/2, Solák 4, Brůna 2/1, Jan Užek, Nedoma 3, Piatek, Jiří Užek 3, Zbránek 2, T. Mlotek 2, Plaček 1, Drzyzga, Fulneček.

Nejvíce branek Zubří: Klíma 11, Zeman, Janíček a Dokoupil po 3.