„Jsme zklamaný. A to dost. V obraně jsme hráli strašně, přitom od obrany se odvíjí vše, i založení útoku,“ poznamenal po zápase naštvaný trenér Baníku Marek Michalisko.

Jeho svěřencům to v defenzivě neklapalo od samého úvodu. Domácí se jednoduchými obstřely obrany dokázali dostat do vedení a nešlo to ani Marjanovičovi v brance. Jenže proti otevřeným střelám to měl těžké.

„V obraně jsme prostě vyhořeli. S tím se toho moc uhrát nedá. Ani bych neřekl, že Hranice se na nás nějak vyhecovaly, nebo se chtěly předvést před svými diváky. Bylo to v nás,“ komentoval Michalisko neúspěch.

Karvinští měli slušné pasáže, kdy se dokázali vrátit do zápasu, ale opakovanými chybami a nedůrazem v bránění se o nadějný stav připravovali.

„V útoku, jak tom postupném, tak rychlém, jsme problémy opravdu neměli. Že nám Pepa Kučerka v hranické bráně něco chytí, s tím se dá počítat vždy. Ale tak bídně jsme v obraně nehráli snad ani v přípravě. Aspoň je vidět, že máme stále na čem pracovat,“ uzavřel Michalisko s dodatkem, že doma proti Novému Veselí to musí být lepší. Hůř prý už totiž hrát nejde. 

Cement Hranice – Baník Karviná 33:28 (16:13)

Sled: 1:3, 5:4, 9:6, 13:9, 15:12, 16:15, 20:19, 24:23, 28:25. Rozhodčí: Bečička, Horák. Sedmičky: 1/1:3/1. Vyloučení: 3:7. Diváci: 360.

Nejvíce branek Hranic: Mičkal 9/2, Tůma 6, Pernička 5.

Karviná: Marjanovič, Mokroš – Brůna 7, Pindej, Plaček, Mimič 1, Monczka 3, Piatek 4, S. Mlotek 5, T. Mlotek, Nedoma 2, Solák 3, Nantl, Zbránek 3, Jiří Užek.