„Je to velká úleva. Ale až čas ukáže, jestli to bude zlom celé série. Jsem rád, že jsme udělali ten první krok a zítra se bude ještě opět hrát. Takhle vyrovnané zápasy se většinou lámou až v posledních deseti minutách. Udělali jsme tam méně chyb a mohli jsme se dnes opřít o brankáře. Myslím, že vítězství je zasloužené, i když to bylo vypjaté,“ komentoval sobotní zápas trenér Plzně Michal Tonar starší.

Baníkovci vstoupili do utkání lépe, vedli 3:1 a dál si udržovali většinou jednobrankový náskok.

Talent vyrovnal poprvé skóre v 16. minutě Ivancevem a ve 21. minutě šel poprvé do vedení (11:10) střelou Poloze přes celé hřiště.

Karvinští (v zeleném) prohráli v Plzni o gól a v neděli si střihnou repete.

Baníkovci znovu riskovali se hrou na dva pivoty a prázdnou bránou, takže si jeden gól připsal i gólman Plzně Šmíd. V poločase měli nicméně navrch o jediný gól Karvinští, kteří vedli 15:14.

Vyrovnaný zápas se začal lámat za stavu 22:22, kdy Plzeň postupně utekla soupeři o čtyři góly a vedení si už nenechala vzít.

Karviná sice v závěru stahovala náskok Talentu, jenže v předposlední minutě zvýšil Šafránek na 30:28, a to už měli hosté obtížné. Navíc při jejich další šanci předvedl skvělý zákrok gólman Šmíd.

„Ten to zavřel a my se nemohli prosadit. No nic, nesmíme věšet hlavy. Pokusíme se to v neděli urvat,“ poznamenala spojka Karviné Dominik Solák.

Hosté v závěru stihli jen korigovat a se soupeřem si zahrají v neděli od 17 hodin ještě čtvrté utkání.

Talent Plzeň – Baník Karviná 30:29 (14:15)

Sled: 0:2, 4:5, 7:8, 9:9, 11:10, 12:13, 15:16, 17:16, 20:20, 22:22, 26:22, 28:25. Rozhodčí: Horáček, Novotný. Sedmičky: 3/1:2/2. Vyloučení: 3:5. Diváci: 920. Stav série: 1:2.

Nejvíce branek Plzně: Ivancev a Stehlík po 6, Poloz 5/1, M. Tonar 4.

Karviná: Marjanovič, Mokroš – Jan Užek 7, Piatek 2, S. Mlotek 2, Brůna 5, Monczka 5/2, Solák, T. Mlotek, Nantl, Zbránek 4, Nedoma 4, Jiří Užek, Plaček, Drzyzga, Wozniak.