Nebezpečnému Jičínu tak oplatili porážku z úvodního kola extraligy. Tentokrát přesvědčivě zvítězili 30:18.

„Jičín jsme měli načtený, těžili jsme z brejků i postupného útoku, i tak jsme dost šanci zahodili. Asi budeme muset více trénovat situace, kdy i soupeř zkouší hru sedm na šest,“ konstatoval trenér Baníku Marek Michalisko.

Pochválil obranu v čele s gólmanem Marjanovičem. Vždyť Jičín ještě v 48. minutě měl na kontě pouhých 13 branek! „Opravdu musím vyzdvihnout práci obrany, všichni plnili, co měli, zahráli si i mladí,“ vyzdvihl Michalisko účast karvinských odchovanců.

Házenkáři Karviné (v zeleném) si poradili s Jičínem a oplatili mu porážku z úvodního kola.

Jičínský kouč Petr Mašát připustil, že pomalu není co hodnotit. „Karviná jasně dominovala, my jsme se drželi do nějaké patnácté minuty a stavu 5:6. Pak jsme soupeře vlastními chybami posadili na koně. Mohly za to naše neproměněné šance a špatný návrat do obrany. Dostali jsme se do útlumu, možná na nás dolehl náročný program tohoto týdne. Kluci se dostali psychicky dolů a už jsme se nedokázali vrátit do utkání,“ uznal Mašát.

Osmnáct vstřelených branek, to byl hlavní kámen úrazu hry Jičína. „Situace v útoku jsme řešili dost naivně, což byla voda na mlýn Karviné,“ upřesnil.

Zaměřili se na obranu

Baníkovci se v tomto zápase více zaměřili na defenzivní činnost. „V poslední době jsme dostávali víc gólů, než by se mi líbilo, takže jsme se zaměřili dost na obranu. V útoku problém nemáme, tam jsme silní, ale chtěli jsme se soustředit hlavně na obranu a i když i v ní nám pozornost někdy padala, spolupráce mezi brankářem a hráči byla velmi dobrá,“ připomněl Michalisko pouhých 18 obdržených branek.

Defenziva tedy klapala, i když také Jičín zkoušel proti Karviné hrát se sedmi hráči v poli a prázdnou bránou. Brankář Marjanovič toho dvakrát využil a připsal si na konto dva góly. „My podobnou hru na tréninku zkoušíme, protože víme, že i soupeři proti nám budou nasazovat hru sedm na šest, ale je to spíš formou hry. Asi se na to zaměříme víc,“ uvažoval Michalisko, který si byl vědom spousty technických chyb ve hře svého týmu.

Házenkáři Karviné (v zeleném) si poradili s Jičínem a oplatili mu porážku z úvodního kola.

„Hra dopředu nebyla ideální, ale to je způsobeno tím, že se snažíme vše hrát z plné rychlosti a okamžitě se rozhodovat. Mezinárodní úroveň tohle vyžaduje, takže se to snažíme přenést i do ligové soutěže, aby se s tím hráči pořádně sžili,“ vysvětluje Michalisko.

Někdy je to na úkor přesnosti, ale jak známo, opakování je matka moudrosti, takže čím častěji to budou baníkovci praktikovat, tím rychleji si parametry moderního evropského handbalu osvojí.

Baník Karviná – Ronal Jičín 30:18 (16:10)

Sled: 2:0, 3:3, 5:6, 10:6, 12:9, 14:10, 19:10, 22:12, 28:13, 28:16. Rozhodčí: Frieser, Kavulič. Sedmičky: 5/4:1/0. Vyloučení: 5:3. Diváci: 872.

Karviná: Marjanovič 2, Mokroš – Solák 4, Nantl 1, Nedoma 5, Monczka 5/3, Chudoba 4, Piatek 4, Užek 3/1, Brůna 1, Drzyzga 1, Plaček, Růža, Mucha, Zamarski. Trenér: Michalisko.

Nejvíce branek Jičína: Drbohlav a Kovařík po 4, Kostelecký 3.