První půlku sezony zakončili cennou remízou v ostravské Polance a přezimují na čtvrtém místě tabulky. Důležitá je ale informace, že na dostřel vedoucí pozice Vsetína.

„Ten je na tom čele asi právem. Od něj máme jedinou porážku,“ připomněl nejlepší střelec MHK Karviná Jan Dudek.

Na vzájemný zápas s nejlepším týmem soutěže si dobře vzpomíná. „Vsetín byl v našem utkání o malinko lepší, ale prohrát jsme tam nemuseli. Potopily nás naše vlastní chyby,“ vybavil si.

Kromě této porážky už hráči MHK v sezoně body jen sbírali. K osmi výhrám přidali dvě remízy – s druhým Holešovem a třetí Polankou. „V obou případech jsme ztratili body, když jsme paradoxně inkasovali v posledních sekundách zápasu. S Polankou dokonce v té úplně poslední. Pokaždé jsme ztratili míč v útoku a soupeř nakonec srovnal,“ popsal Dudek.

Nebýt toho, vedli by hráči MHK tabulku společně s Valachy. „Ale nevadí, na jaře máme aspoň motivaci to soupeřům vrátit. Chceme soutěž vyhrát,“ potvrdil sezonní cíle klubu.

Ambice týmu leží v jediné rovině - vyhrát soutěž.

Při pohledu na tabulku je zřejmé, že právě tato čtyři družstva si to ve druhé půlce sezony rozdají o prvenství. Čelo soutěže je dosti specifické, protože všechny čtyři celky mají jedinou porážku, když se porážely navzájem.

Karvinští těžili nejen ze sehranosti, ale také z výborné obrany. Mají ji nejlepší v celé soutěži. „Obrana byla opravdu naší silnou stránkou, plus gólmani. Hlavně Jirka Tabara to prakticky v každém zápase zavřel,“ zasmál se Dudek.

Karvinští mají za sebou opravdu vydařený podzim, dostali se opět dost daleko (do osmifinále) i v domácím poháru a nezbývá než věřit, že v kvalitních výkonech budou pokračovat i v další části sezony.