Jeho tým se ve středu přesunuje na závěrečné herní soustředění před startem Strabag Rail extraligy do Slovinska na kvalitně obsazený turnaj, který dokonale prověří aktuální formu a připravenost družstva pro nadcházející ligový ročník.

Baníkovci mají za sebou další přípravné duely. Vyrazili za nimi do Zabrze a do Vídně. A především výhry v Polsku si Michalisko cenil.

„V přípravě jsme tam ještě nevyhráli a vždy tam cestovali tak nějak s tím, že je potřeba to odehrát a nejspíš prohrajeme. Teď jsem z mužstva cítil úplně jinou energii. Jeli jsme tam s tím, že se o to porveme, a že budeme chtít uspět. Zabrze má pořád kvalitní tým, ještě posílilo, má v kádru i nějaké reprezentanty. I když je to jen příprava, ten skalp nás těší. Potěšil mě výsledek i předvedená hra. Velmi dobře jsme zahráli zejména v obraně, protože dostat od soupeře jen 23 branek, navíc u něj, to je slušná vizitka,“ uznal Michalisko.

Během uplynulých dvou týdnů ještě pořád pokračoval ve zkoušení. „Už to ale více směřujeme do finální fáze. Zkoušíme pořád obranu, souhru hráčů vedle sebe, trojičky, čtveřice. Točíme některé hráče, takže jednou spolu hrají deset minut ti, pak zase druzí,“ vysvětloval Michalisko.

Totéž platilo o zápase ve Vídni. „Čeká nás ještě sedm přípravných zápasů, takže nemá cenu odehrát utkání v osmi devíti lidech. Ve Vídni si zahrálo všech šestnáct hráčů. Sice jsme tam prohráli, ale byl to kvalitní výkon. Souhra jde zase o něco kupředu. Fivers mají kvalitní kádr, jsou silní, mají tam zkušené borce, i reprezentanta. Ještě s nimi jednou hrajeme, takže se těšíme na odvetu,“ hlásil Michalisko před odjezdem do Slovinska, kde baníkovce čeká silně obsazený turnaj.

V minulých letech přitom jezdívali baníkovci do Chorvatska. „Líbilo se nám i tam, ale je to změna. Slovinská házená se mi osobně hodně líbí, zkoušíme ji kopírovat. Letos se nám naskytla možnost jet do Celje na turnaj, tak jsme toho využili,“ přibližuje Michalisko.

Soupeři budou ve Slovinsku hodně kvalitní, a sice tradiční účastník Ligy mistrů RK Záhřeb, další pravidelný účastník evropských pohárů Celje Pivovarna Laško, již zmiňovaná Vídeň a srbské Dinamo Pančevo, které hraje stejně jako Baník letošní Challenge Cup.

„Bude to neskutečná prověrka, moc se těšíme. Po turnaji ještě ve Slovinsku zůstáváme, jelikož odehrajeme přípravu s Mariborem, který byl čtvrtý ve Slovinsku, a s Gradcem, který také hraje nejvyšší slovinskou soutěž. Na závěr bychom pak měli odehrát ještě jednu přípravu v uvozovkách se slabším soupeřem, s někým ze druhé ligy, aby dostali příležitost zahrát si všichni naši hráči,“ uzavřel Marek Michalisko.

PŘÍPRAVNÉ VÝSLEDKY

Górnik Zabrze – Baník Karviná 23:28 (10:13)

Nejvíce branek Zabrze: Sluijters 6, Tomczak a Gogola po 3.

Karviná: Marjanović, Mokroš – Brůna 1, Monczka 1, Plaček 1, Chudoba, Jan Užek 3, Solák 5, Urbański 3, Nantl 1, Gromyko 4, Zbránek 3, Čosik 5, Skalický.

Fivers Vídeň – Baník Karviná 37:35 (22:18)

Karviná: Mokroš, Marjanović – Brůna, Monczka 4, Franc, Plaček 3, Chudoba 2, Jan Užek 1, Solák 5, Urbański 4, Nantl 2, Gromyko 5, Nedoma 2, Čosik 3, Zbránek 3, Skalický 1.