Svěřenci trenéra Marka Michaliska odjeli do Brna k utkání s Maloměřicemi v roli jasných favoritů a tento předpoklad začali záhy naplňovat. Vedli o pět, sedm, deset i dvanáct branek. Trenér Baníku tak mohl ve druhé části prostřídat sestavu, což byl jasný plán pro toto utkání.

„Ano, jeli jsme do Brna pro oba body a s cílem nezranit se a pošetřit síly na Duklu. Vše se povedlo, náskok jsme si vytvořili už poměrně brzy, což nám umožnilo kontrolovat zápas a zapojit do něj širší lavičku. To je pro trenéra vždy přínosné, když si mohou zahrát i další hráči,“ pochvaloval si Michalisko.

Celé utkání odchytal výborně Jiří Tabara, střelbu si baníkovci rozložily na téměř všechny hráče. „Zápas splnil všechna očekávání, která jsme si od něj slibovali. Teď se můžeme v klidu připravit na středeční zápas proti Dukle,“ vyhlíží už Michalisko středeční klasiku s Pražany.

Nováček z Maloměřic hrál v první půli trochu ustrašené, ale ve druhém poločase předvedl několik světlých okamžiků. „Neznám přesně jejich ambice, ale pokud chcete v extralize zůstat, potřebujete buď peníze, nebo trpělivost. Maloměřice musí získávat zkušenosti právě v takových těžkých zápasech,“ uvedl trenér Baníku na konto soupeře.

Karvinští házenkáři (v černém) vyhráli v Maloměřicích rozdílem třídy.

V poháru nechtějí českého soupeře

V nahuštěném říjnovém programu to zdaleka nebyl poslední zápas. Karvinou čeká v nejbližší době i domácí pohár ve Velké Bystřici, ve středu ve Vídni se navíc dozvědí svého dalšího soupeře ve Vyzývacím poháru.

A protože se losuje z jednoho koše, Karviná se klidně může utkat s pražskou Duklou či Novým Veselím, pokud o víkendu postoupí přes bulharskou Dobrudžu.

„To bych ale nechtěl. Víme, že taková pikantnost už v několika případech v poháru nastala, že se utkaly proti sobě týmy z jedné země, ale my v pohárové Evropě startujeme proto, abychom se konfrontovali s mezinárodní házenou a zahráli si proti zahraničním soupeřům a stylům,“ upozornil Michalisko.

A domácí pohár? „Měli jsme hrát sedmnáctého, ale o den dříve hrajeme s Duklou, navíc soupeř nemá volnou halu. Termín budeme řešit začátkem dalšího týdne, ale pravděpodobně to odehrajeme v reprezentační přestávce. Bude záležet na tom, kolik našich hráčů bude do národního týmu povoláno, ale asi to odehrajeme i bez nich. Program je teď nahuštěný,“ řekl k říjnové termínové listině trenér Michalisko.

SHC Maloměřice – Baník Karviná 19:33 (5:17)

Sled: 1:4, 2:7, 2:10, 3:12, 4:16, 7:19, 9:21, 12:23, 13:27, 15:30. Rozhodčí: Barták, Hladký. Sedmičky: 2/0:4/3. Vyloučení: 4:3. ČK: 60. Číž (M). Diváci: 191.

Nejvíce branek Maloměřic: Hotárek 4, Osoba, Horák, Ždánský, Číž a Jirák po 2.

Karviná: Tabara, Mokroš – Urbański 4, Růža 1/1, Plaček 3, Skalický 1, Nantl 4, Chudoba 5/2, Noworyta 1, Zbránek 2, Nedoma 1, Čosik, Jan Užek 2, Solák 5, Monczka 4, Brůna. Trenér: Michalisko.