Extraligoví házenkáři Karviné zahájili pokračování nejvyšší soutěže vítězně a v boji o co nejvýhodnější pozici pro play off si polepšili.

„Každý chce do první čtyřky, takže nebudu říkat, že tam nechceme. Potřebovali jsme vyhrát a nastartovat se, protože nás doma čeká mistrovská Plzeň,“ upozornil trenér karvinského týmu Marek Michalisko.

Baníkovci jeli do Veselí s motivací vzít si dva body, které doma s tímto soupeřem ztratili. „Ano, motivace tam byla, ale spíš taková, abychom urvali dva body. Jedno proti komu. My jdeme do každého zápasu s tím urvat oba body, stejně bychom to cítili, kdybychom jeli na Duklu nebo do Jičína. Situace v tabulce je napínavá, potřebujeme prostě vozit body také zvenku, abychom se někam posunuli. Jsme rádi, že se to povedlo,“ mohl se radovat Michalisko.

Utkání samotné bylo velmi vyrovnané a dramatické, protože se nikdo z týmů nedokázal od soupeře odtrhnout na tři nebo více branek. „Tahalo se to celých šedesát minut. Taková ideální příprava na play off, hlavně pro naše mladé,“ uznal Michalisko.

Za příkladnou bojovnost pochválil celý tým. Na středu obrany bojovali statečně celý zápas mladí Nantl se Solákem. Spoluhráče v závěru dvěma výtečnými zákroky podržel gólman Marjanović. Díky tomu zvládli baníkovce závěr mistrně a ponechali si do posledních chvil dvougólový náskok, který domácí dokázali už jen snížit. Je nutno uznat, že své někdejší spoluhráče z Karviné vychytával domácí brankář Schams. Nakonec to ale nestačilo a dva body putovaly do Slezska.

Jistá negativa by se na utkání ale přece jen našla. „Nespokojeni jsme s útočnou činností. Dva body jsou sice fajn, ale koncovka nám nevycházela podle představ a na ní budeme muset před těžkým zápasem s Plzní hodně zapracovat,“ upozornil trenér Michalisko.

Sokol Nové Veselí – Baník Karviná 21:22 (12:12)

Sled: 3:2, 5:5, 8:7, 9:9, 11:12, 13:15, 17:17, 18:20, 20:22. Rozhodčí: Frieser, Kavulič. Sedmičky: 0:6/5. Vyloučení: 5:3. ČK: 46. Sekulić (N. Veselí). Diváci: 350.

Nejvíce branek N. Veselí: Živojinović 5, Chosik a Ptáčník po 4.

Karviná: Marjanović, Mokroš – Brůna 1, Fulneček, Monczka 9/5, Plaček, Drzyzga 1, S. Mlotek, Solák, T. Mlotek, Nantl, Zbránek 2, Nedoma 7, Jiří Užek 2.