Vstup do pokračování extraligové soutěže po reprezentační přestávce karvinským handbalistům hrubě nevyšel. Dát jen 14 gólů ze hry, to bychom museli asi hodně dlouho pátrat v klubových záznamech, abychom nalezli podobný střelecký výpadek.

„Házeli jsme sice pár sedmiček, ale i to se počítá jako úspěšný útok. Nicméně je fakt, že střelba nebyla tentokrát z naší strany tak účinná,“ přiznal trenér baníkovců Marek Michalisko.

Karvinou na Vysočině dohnala zranění. Chyběli pivoti Franc s Gromykem i reprezentační křídelník Zbránek. „Venca Franc bohužel bude chybět do konce roku. Má něco s kolenem,“ drbal si hlavu Michalisko.

Přiznal, že Veselí bylo na jeho tým dobře připraveno. „Zachytal jim gólman Studený a v obraně hráli tvrdě a důrazně. Měli daleko lepší střelbu ze střední vzdálenosti. Soupeř vyhrál zaslouženě, to je sport,“ uznal Michalisko.

Dominik Solák, obvyklá střelecká opora Baníku, ještě nebyl po zdravotních problémech v uplynulých dnech zcela fit. „Uvažovali jsme, jestli ho vůbec postavit, nakonec jsme ho tam dali, ale asi měl spíš odpočívat,“ přemýšlel Michalisko.

Derby s MHK tento čtvrtek

Porážka je pro Karvinou velmi nepříjemná. Jde už o třetí ztrátu za osm kol. Manko na dosud stoprocentní Plzeň je tak rázem pětibodové. Co to pro Baník znamená v honbě za vedoucí pozicí? „Zatím nic. My teď první místo v tabulce neřešíme, máme svých starostí dost. Listopad bude hodně nabitý a my se hlavně potřebujeme doléčit. Doufám, že na Challenge Cup už budeme mít k dispozici všechny hráče. Kromě France samozřejmě,“ zadoufal Michalisko.

Už ve čtvrtek ovšem čeká jeho svěřence jiný pohár, ten český. V rámci osmifinále se Baník střetne s MHK Karviná. Oba kluby se nakonec dohodly, že se bude hrát v hale házené STaRS a ne na Kovoně, která je domácím stánkem MHK. „Nevím, jak to kluci z MHK pojmou, sám jsem na to zvědavý, když to jsou taky baníkovci, ale mohla by to být zajímavá podívaná. Hlavně, aby se nám nikdo nezranil,“ modlí se Michalisko před víkendovým pokračováním extraligy. To hrají Karvinští v neděli doma s Hranicemi.

Sokol Nové Veselí – Baník Karviná 29:22 (15:12)

Sled: 2:2, 5:4, 9:6, 9:8, 11:9, 14:11, 17:12, 18:14, 20:16, 24:16, 26:20. Rozhodčí: Hájek, Nezbeda. Sedmičky: 1/1:9/8. Vyloučení: 2:6. Diváci: 400.

Nejvíce branek N. Veselí: Ptáčník 7, Voika 6/1, Sekulić 5.

Karviná: Marjanović, Mokroš – Brůna 3, Monczka 6/5, Urbański, Noworyta, Plaček, Chudoba 4/3, Drzyzga 2, Jan Užek, Solák 2, Skalický 1, Nantl, Nedoma 3, Růža, Čosik 1. Trenér: Michalisko.