Až na malé výjimky byla neustále ve vedení a v zásadě kontrolovala svůj postup. „Hráli přesně to, co jsme čekali. Při jakékoliv ztrátě balonu nás trestali z kontraútoku. Sice jsme se na to celý týden připravovali, ale ono se proti tomu strašně těžce hraje, když ty chyby vepředu vyrobíme," připustil hrající kouč karvinského Baníku Lubomír Veřmiřovský.

Dukla vedla celý zápas o dvě tři branky. Tudíž se jí hrálo lépe než domácím, kteří museli neustále jen dotahovat. „Když je soupeř pořád vepředu, je to náročné," připustil Veřmiřovský. Vybavilo se mu druhé utkání na Dukle, kde byl průběh utkání podobný? „Trochu jo, tam jsme ale vedli i my a Dukla to pak zvrátila mezi čtyřicátou a padesátou minutou. U nás hráli koncentrovaně celou dobu," porovnával a uznal kvality Pražanů. „Ne nadarmo vyhráli základní část," dodal.

Baníkovcům tedy finále uniklo, ale stále mají o co hrát. „Když vezmu sezonu celkově, tak je to pořád hodně dobré. Ano, prohráli jsme boj o finále a je to zklamání, ale po tom průběhu, kdy nám začátek sezony hrubě nevyšel a spousta lidí nám prorokovala, že se ani nepodíváme do play-off , je účast mezi nejlepší čtyřkou úspěchem. Vyhráli jsme letos český pohár, vyřadili druhé Zubří a pořád máme šanci uhrát medaili. Dost kluků z kádru ještě medaili z extraligy nemá a strašně ji chce, takže naše motivace je stále obrovská. Dáme do toho všechno, abychom tu medaili urvali," slíbil Lubomír Veřmiřovský.

Soupeřem baníkovců budou Hranice. „Ty jsou doma hodně silné a neprohrávají. Musíme na ně něco vymyslet," zakončil.

Baník OKD Karviná – Dukla Praha 24:28 (10:12)

Sled: 1:2, 4:5, 7:8, 9:8, 11:14, 12:17, 16:18, 20:21, 20:23, 23:24, 24:26. Rozhodčí: Frieser, Kavulič. Sedmimetrové hody: 4/2:6/5. Vyloučení: 4:7. ČK: 57. Hanisch – 60. Brabec. Diváci: 903. Konečný stav série: 0:3.

Karviná: Lefan, Nolč – Monczka 2, Veřmiřovský 5, Hanisch, Farář, Plaček, Zuzánek, S. Mlotek 1, Jan Užek 2, Gelnar 2, T. Mlotek 2, Frančík 6, Jiří Užek 4/2.

Nejvíce branek Prahy: Mubenzem 7, Kotrč 6/1, Kastner 4/1.