Házenkáři si na pohár nesáhnou

Karviná /FOTO/ – První trofej sezony jim těsně unikla. Karvinští házenkáři na závěrečném turnaji Českého poháru v Chebu porazili Lovosice, ale ve finále podlehli Plzni 21:33.

28.1.2018

Házenkáři Baníku na Final 4 porazili Lovosice, ale prohráli ve finále s Plzní.Foto: Jan Čech

„Teď pár minut po zápase nás to samozřejmě mrzí, bylo to blízko. Celkově to ale vnímám pozitivně. Porazili jsme silné Lovosice, odehráli vyrovnaný poločas s Plzní. O našem nezdaru rozhodla jedna nepovedená půle. Jinak to ale byla skvělá prověrka před pokračováním extraligy,“ poznamenal trenér HCB Marek Michalisko.

Karvinští jeli na západ Čech kompletní, k dispozici zatím nejsou jen dlouhodobí marodi Piatek a Jan Užek, ale ten už byl aspoň na soupisce. „Do hry jsme ho nechtěli dávat, byl tam jen pro případ, že by se házely sedmičky,“ vysvětlil Michalisko.

Na ně ale nedošlo. Po vyrovnané první půli rozhodli Plzeňané v úseku mezi 35. až 45. minutou o své výhře. „Vypadl nám střed obrany, navíc se jim rozchytal gólman. To byl zlom,“ postřehl Michalisko.

Pak už Západočeši svůj pětibrankový náskok jen rozšiřovali. „Se všemi soupeři se v únoru potkáme v rámci extraligy. Byl to dobrý studijní materiál. Za čtrnáct dní máme Plzeň doma, budeme jí chtít porážku vrátit,“ slíbil trenér HCB.

Jak prozradil, nové posily nebudou. „Už to dojedeme s tím, co máme k dispozici teď. Čekáme jen na návrat obou pivotů, ale nechceme to uspěchat. Pokud budou připraveni na play off, bude vše v pořádku,“ zakončil karvinský kouč.

Házenkáři Baníku na Final 4 porazili Lovosice, ale prohráli ve finále s Plzní.

VÝSLEDKY

Finále: Karviná – Plzeň 21:33 (14:14)

Sestava Karviné: Marjanovič, Mokroš – Brůna 2, Nedoma 1, Jiří Užek 1, Zbránek 1, Monczka 7/2, Plaček 1, Solák 2, Noworyta, T. Mlotek 1, S. Mlotek 4, Drzyzga, Jan Užek, Nantl 1, Fulneček.

O 3. místo: Lovosice – Nové Veselí 25:32 (8:17)

Semifinále: Plzeň – Nové Veselí 29:22 (12:11)

Karviná – Lovosice 29:27 (11:13)

Sestava Karviné: Marjanovič, Mokroš – Brůna 5/2, Nedoma 3, Jiří Užek 2, Zbránek 8, Monczka 4, Plaček, Solák 2, Noworyta, T. Mlotek, S. Mlotek 5, Drzyzga, Jan Užek, Nantl, Fulneček.

28.1.2018
Karviná zvládla derby v Kopřivnici a drží se v popředí tabulky.
16

Házenkářské derby pro Baník

Olympijský festival u Ostravar Arény, neděle 18. února 2018 v Ostravě. Primátor Ostravy Tomáš Macura navštívil stánek Deníku
47

Olympijský festival v Ostravě by měla navštívit Eva Samková

Další medaile! Bronz pro Erbanovou, vybojovala ho ve sprintu na 500 metrů

Na nejkratší rychlobruslařské trati, sprintu na 500 metrů, vybojovala česká jezdkyně Karolína Erbanová bronzovou medaili! Lepší byla pouze zlatá Japonka Nao Kodairaová a stříbrná Korejka I Sang-Hwa.

OBRAZEM: Mezinárodní halová soutěž mladých hasičů

V Městské sportovní hale v Havířově se v sobotu 17. února konal 29. ročník mezinárodní halové soutěže mladých dobrovolných hasičů, který je zároveň 27. ročníkem neoficiálního mistrovství Čech, Moravy, Slezska a Slovenska.

Za Jágrovo zranění čelí Sikora vyhrůžkám smrtí

Havířov - Vášně po sobotním utkání mezi HC Rytíři Kladno a HC Residomo Havířov, ve kterém se už ve 3. minutě po zákroku Marka Sikory zranil Jaromír Jágr, neberou konce.

V Mostech u Jablunkova vládla olympijská atmosféra

/FOTOGALERIE/ První zlatá medaile pro Českou republiku i vítězství hokejistů v sobotním zápase, to vše se neslo Ski areálem v Mostech u Jablunkova.