Někdejší hráč Baníku a trenér Kopřivnice Lubomír Veřmiřovský umí svůj tým na Karvinou připravit a to se opět potvrdilo. Nescházelo moc a domácí slavili nad svým velkým rivalem výhru. O tu je v samém závěru připravil šutér Marek Monczka a rovněž brankář Baníku Petr Mokroš, který ke konci zápasu vytasil famózní zákroky.

Podle očekávání se hrálo oboustranně s velkým nasazením a skóre se měnilo na obou stranách. Komplikací pro domácí byla brzká červená karta pro Fulneka už v 17. minutě. Jinak nešla Kopřivnickým upřít bojovnost.

Petr Mokroš se blýskl několika perfektními zákroky.

„Kdyby mi někdo před zápasem řekl, že budeme s Karvinou remizovat, tak bych to samozřejmě bral všemi deseti. Po zápase musím říct, že jsme dnes měli obrovskou možnost Karvinou porazit. Měli jsme několik příležitostí do prázdné brány, sedmičky a vyložené šance. Bohužel jsme v posledních pěti minutách spoustu věcí zahodili,“ litoval Veřmiřovský.

Vyhecovanému utkání logicky nescházely emoce, hráči se předháněli v obětavých i tvrdých zákrocích. „Že to nebude jednoduchý zápas, to jsme rozhodně věděli. Kopřivnice udělala nějaký progres, dnes proti nám hrála výborně a za ten bod jsme víceméně rádi. Dotáhli jsme se ze stavu minus tři na remízu a bereme ji, i když původně jsme tady chtěli vyhrát,“ připustil trenér Karviné Marek Michalisko.

Když už nic jiného, Kopřivnice alespoň baníkovce perfektně připravila na důležitý víkendový dvojzápas v evropském poháru EHF s makedonským Proletem. „To rozhodně, dnešní zápas měl regulérní parametry play-off," souhlasil Michalisko, kterému se na konci povedl taktický tah s vysunutím obrany, po kterém domácí ztratili míč a Monczka mohl v závěrečných sekundách srovnat.

Marek Monczka (s míčem) vystřelil Karviné remízu.

Skvěle zahrál také M. Brůna, čerstvý reprezentant Solák a gólman Mokroš, který zneškodnil i dvě sedmičky a předvedl několik výborných zákroků.

KH Kopřivnice – Baník Karviná 32:32 (16:16)

Sled: 1:2, 6:4, 7:7, 10:8, 12:13, 17:18, 20:20, 23:21, 25:25, 30:27, 32:30. Rozhodčí: Fukala, Mohyla. Sedmimetrové hody: 7/4:6/5. Vyloučení: 3:6. ČK: 17. Fulnek, 38. Hardt – 38. Piatek. Diváci: 560.

Nejvíce branek Kopřivnice: Bukovský 8/2, Čadra 7/2, Očkovič 5.

Karviná: Marjanovič, Mokroš – Monczka 12/5, Piatek 2, Jan Užek, Solák 7, Plaček, Drzyzga, Nantl, Stojanovič 2, Zbránek 4, Nedoma 1, Brůna 4, Růža, Zamarski, Mucha. Trenér: Michalisko.