Navázali tak na nedělní utkání stejných soupeřů v Karviné. Podle jednoho z trenérů HCB Marka Michaliska se však tentokrát jednalo o jiný zápas. „Mělo to odlišný průběh. Jeli jsme tam s jasným cílem postoupit, ale první půle nebyla podle našich představ," připustil Michalisko.

Jednak domácím chyběl kanonýr Hastík, což bylo pro Brno velké oslabení, jednak si baníkovci v první půli nevytvořili větší náskok, jako tomu bylo v neděli. „Dělali jsme v obraně chyby," postřehl i hrající kouč Alexandr Radčenko. „Vzadu nám to nešlapalo tak, jako doma proti Brnu a navíc jsme zahodili jasné tutovky. Byly tam dvě sedmičky, nějaké náskoky či střely zblízka. Prostě hodně šancí jsme nedali," ohlížel se za poločasem, který skončil 15:15.

Teprve po změně stran se Karvinští odpíchli ke svému obvyklému výkonu posledních dní. „Chytil se Mokroš v bráně, který nás v důležitých okamžicích podržel. Přestali jsme dělat vzadu chyby, o kterých hovořil Saša a utrhli se na čtyř, pětibrankový rozdíl. Pak už se nám hrálo lépe," přiblížil Michalisko.

Baníkovci už bez větších nervů dovedli utkání do vítězného konce a dál mohou snít o obhajobě pohárového titulu. Tým opět střelecky táhl zkušený Monczka. „Ten má slušnou fazonu, i díky němu jsme zase mohli dát na palubovce příležitost mladým hráčům. Je skvělé sledovat, jak se učí a jak ti, kteří do prvního týmu naskočili teprve před dvěma, třemi lety, se stávají základními stavebními prvky sestavy," pochvaloval si také Radčenko.

Závěrečné Final Four se odehraje koncem ledna právě v Brně, takže baníkovci si alespoň mohli lépe „osahat" brněnské prostředí.

KP Brno – HCB Karviná 25:30 (15:15)

Rozhodčí: Horák, Petruška. Sedmimetrové hody: 1/1:4/2. Vyloučení: 4:2. Diváci: 181.

Nejvíce branek Brna: Mičola 6, Burget 4.

Karviná: Witkowski, Tabara, Mokroš – Vaněk, Monczka 9/2, Borys, Hanisch 4, Plaček 2, Radčenko, Drzyzga, Wozniak, Jan Užek 1, Solák, T. Mlotek 4, Frančík 7, Jiří Užek 3.