Návrat do sestavy oslavil i dlouhodobý rekonvalescent Jan Užek, který se na porážce mistra podílel dvěma góly a výborným výkonem na brankovišti soupeře.

„Celý týden jsme se připravovali na Plzeň s tím, že si nachystáme vysunutější obranu a nějaké další taktické věci, ale poločas nám vůbec nevyšel,“ kroutil hlavou trenér Baníku Marek Michalisko. Poločas byl 12:18!

„Nedařilo se nám skoro nic. Možná měli kluci v hlavách dva týdny starou porážku z finále poháru, kde nás Plzeň porazila,“ přemýšlel Michalisko.

Házenkáři Karviné (v černém) předvedli proti Plzni senzační obrat.

Do kabin tak odcházeli rozhodně spokojenější hosté. V té karvinské však bylo hodně živo. „Prohrávat o šest s Plzní, co s tím chcete dělat? Museli jsme vytáhnout nějaký trumf," pousmál se Michalisko.

Oním trumfem byl reprezentant Jan Užek. Zaujal svůj obvyklý post pivota, uměl si dělat prostor. Vysoký Solák se tak mohl zařadit na spojku. I on vytvořil větší tlak na soupeře.

Baníkovci s pomocí fandící haly začali brankové manko stahovat a ve 45. minutě to najednou bylo 22:22. „Změnili jsme obranu, začali si věřit. Chytil se Nemo v bráně, naopak hostům něco nevyšlo a najednou byli ve stejné roli jako my v první půli. Udření, křečovití,“ postřehl Michalisko.

Baníkovci byli naproti tomu v laufu a nenechali se zastavit. Končili v naprosté herní euforii. „Tak to v házené občas bývá,“ pousmál se Michalisko, ale jedním dechem dodal, že přes obrovskou radost na konci zápasu se nesmí zapomínat na chyby, kterých bylo proti mistrovi ve hře dost a dost.

„První půle byla hrozná. I ve druhé se našly nějaké chybičky, ale tam to bylo už spíš o tom laufu. Tam jsem už o našem úspěchu nepochyboval. Jenže určitě se nesmíme nechat uchlácholit. Naši konkurenti také vyhráli a nás teď čeká náročný venkovní dvojzápas Kopřivnice – Lovosice. To nebude vůbec jednoduché,“ upozornil Marek Michalsiko.

Karvinští nicméně udělali výrazný krok k posunu do první čtveřice, kde chtějí před play off skončit. 

Baník Karviná – Talent Plzeň 30:27 (12:18)

Sled: 0:2, 1:5, 2:8, 4:10, 6:12, 8:15, 11:16, 15:20, 17:21, 21:22, 25:23, 28:26. Rozhodčí: Bečička, Horák. Sedmičky: 4/4:1/1. Vyloučení: 5:7. Diváci: 920.

Karviná: Marjanovič, Mokroš – Brůna, Monczka 7/4, S. Mlotek 3, Jan Užek 2, Zbránek 4, Nedoma 9, Solák 5, T. Mlotek, Plaček, Fulneček, Nantl, Drzyzga, Wozniak.

Nejvíce branek Plzně: Ivancev 7, Tonar 5, Šafránek 4, Poloz 4/1.