Svěřenci trenéra Marka Michaliska vedou ve finálové sérii nad favorizovaným soupeřem 2:0 na zápasy a v sobotu, potažmo v neděli, bude-li třeba, chtějí na západě Čech uhrát potřebné třetí vítězství, aby mohli slavit.

„Je to pro nás pro všechny obrovská motivace. Všichni jsou připraveni na první zápas a odhodlaní jej vyhrát,“ pravil před úvodním sobotním duelem trenér Michalisko. Soupeř je pod tlakem, neboť už pro něj neexistuje jiná varianta, než že musí. To naopak karvinský Baník může.

„My už máme v zásadě splněno. Před sezonou byly plány dostat se do první čtyřky, to jsme splnili a prakticky si můžeme finále jen užít. Celé play-off si vlastně užíváme. Když už jsme ale krůček od velkého úspěchu, tak na něj samozřejmě chceme dosáhnout,“ přitaká Michalisko.

Karvinská házená udělala za poslední dva roky ohromný progres a projevuje se to v právě končící sezoně.

Během týdne z hráčů pozoroval nebývalou energii a vůli dotáhnout své snažení do zdárného konce. „V mužstvu panuje výborná nálada, všichni jsme natěšeni to už dorazit. Prožíváme stejný scénář jako v předešlých sériích. Teď je na soupeři, s čím přijde. My víme, že nás tam čeká hotové peklo, ale jsme připraveni. Určitě to bude zase tvrdé, vypjaté a napínavé utkání. Taková mohou našim hráčům jedině pomoct k výkonnostnímu růstu. Pro takové zápasy ten sport děláme,“ pochvaluje si trenér.

Je dobře, že z hráčů srší odhodlání vrátit do Karviné po dlouhých osmi letech pohár pro nejlepší tým země. Všichni chtějí být u toho, když se rodí nová zlatá éra karvinské házené. Povede se ji odstartovat už v Plzni?