Nepředvedli ani svůj průměrný, natož optimální výkon. „Hráli jsme totální tužku. I na tréninku hrajeme stokrát lépe. Byl to nejhorší zápas, co jsem u týmu jako trenér zažil,“ nebral si servítky trenér karvinského mužstva Marek Michalisko.

Ten nepochopil, jak se jeho svěřenci mohli dopustit tolika nevynucených ztrát. „Bylo tam příšerně technických chyb, k tomu scházela rychlost, důraz. Předvedli jsme katastrofální výkon. Pořád jsem to nepobral,“ byl Michalisko z výkonu svého týmu zcela konsternovaný.

Baníkovci nehráli v ofenzivě přímočaře a aktivně. Dokonce inkasovali tři góly do prázdné brány od jičínského gólmana Veverky!

Ne všechno však bylo úplně špatně. Třeba na konci první půle pěti góly otočili skóre a vedli o tři branky. Slušný zápas odehráli Solák, Chudoba či Nedoma.

Úvod druhé půle však hodil Karvinou zase o dva kroky zpět. „Nevím, co k tomu říct. Zase chybělo tempo, do toho chyby v rozehrávce, špatná řešení útoků. Paradoxně jsme i při té bídě mohli vyhrát,“ kroutil hlavou Michalisko.

Měl pravdu. Baníkovci se v závěru semkli, stav 21:22 otočili na svou stranu, přestože hráli v oslabení. Poslední útok Jičína za stavu 23:23 zastavil Jan Užek, zkušený Brůna pak ale nasměroval nahrávku do protiútoku doleva na Monczku, a ne doprava, kde byli zcela volní Nedoma či Zbránek. A Monczku domácí za cenu faulu zastavili. Sedmička se však neházela. „Podle pravidel to měla být modrá karta, ale zpackali jsme si to sami,“ uznal karvinský trenér. Baník si tak do tabulky připsal jen bod.

V zápase se pitvat nehodlají

Trenér dodal, že jediným pozitivem je fakt, že se v remíze a strašném výkonu hráči nemusí dlouho pitvat. „Samozřejmě si to vyhodnotíme, ale už v neděli nás čeká domácí premiéra, takže musíme zápas rychle hodit za hlavu a připravit se na derby,“ upozornil Michalisko na blížící se duel s Kopřivnicí.

„Možná se na nás podepsala delší pauza mezi zápasy. Měli jsme tam místo týdne deset dní, ale v Jičíně jsme to nebyli my, nedařilo se nám snad nic. A ještě to bylo v televizi. Moc jsme se nepředvedli. Proti Kopřivnici musíme předvést diametrálně odlišný výkon a omluvit se dobrou hrou našim fanouškům,“ uzavřel Marek Michalisko nevydařenou středu.

Ronal Jičín – Baník Karviná 23:23 (9:12)

Sled: 3:2, 6:4, 7:6, 9:7, 10:12, 13:12, 16:14, 19:16, 20:19, 21:22, 23:22. Rozhodčí: Kozler, Zych. Sedmičky: 3/3:2/2. Vyloučení: 7:4. ČK: 53. Kovařík (J). Diváci: 437.

Nejvíce branek Jičína: Škalda a Šulc po 4, Krahulec 4/3.

Karviná: Marjanović, Mokroš – Jan Užek 1, Solák 6/2, Zbránek 4, Brůna 3, Franc, Nedoma 4, Chudoba 3, Monczka 2, Nantl, Skalický, Gromyko, Urbański, Plaček, Čosik. Trenér: Michalisko.