Svěřenci trenéra Marka Michaliska se zúčastnili turnaje v polském Zabrze, kde prohráli 21:30 s ukrajinským ZTR Záporoží (jedná se o jiný tým ze Záporoží, než ten, který hraje Ligu mistrů). S domácím Zabrze prohráli těsně 26:28.

„Zápasy nám napověděly, že ještě máme co dohánět. Klíčové pro nás bude hlavně sehrání všech jednotlivců, přece jen máme skoro novou základní sestavu,“ poznamenal trenér Michalisko.

Ukrajinský tým nakonec miniturnaj v Zabrze vyhrál, neboť domácí Poláky porazil v rozhodujícím souboji 30:27. Karviná skončila třetí.

Baník Karviná – ZTR Záporoží 21:30 (10:20)

Karviná: Marjanovič, Mokroš – Mimič 1, Monczka 2, Piatek 3, Fulneček, Brůna 1, Plaček, Drzyzga 2, S. Mlotek 1, Zbránek 5, Solák 3, T. Mlotek, Nedoma 3.

Górnik Zabrze – Baník Karviná 28:26 (15:9)

Karviná: Marjanovič, Mokroš – Mimič 3, Monczka 2, Piatek 3, Brůna 4, Plaček 1, Drzyzga, S. Mlotek, Zbránek 6, Solák 2, T. Mlotek 1, Nedoma 4, Jiří Užek.

Za čtyři dny nastoupili baníkovci doma proti ukrajinskému Záporoží znovu. Tentokrát bez Slavomíra Mlotka, ale s lepším výsledkem.

V prvním poločase podávali domácí v základní sestavě velmi dobrý výkon a ve 20. minutě dokonce vedli 11:8. Ještě ve 40. minutě byl stav 19:20. V závěru utkání pak dal domácí trenér příležitost všem hráčům z lavičky a Ukrajinci získali rozhodující náskok.

„Ale na souhře našeho týmu je už vidět nějaký posun,“ uznal trenér HCB Marek Michalisko. „Souhra v útoku přinášela pěkné kombinace v rychlosti a také obrana 1-5, kterou jsme převážně praktikovali, byla účinná. Je třeba říct, že je stále co zlepšovat. Pozitivem však byly výkony brankářů. V prvním poločase si dobře vedl Marjanovič, ve druhém zase Mokroš,“ hodnotil utkání s ukrajinským vicemistrem.

Baník Karviná – ZTR Záporoží 24:30 (15:17)

Karviná: Marjanovič, Mokroš – Brůna 7, Monczka 3/3, Fulneček, Piatek 4/2, Plaček 1, Mimič 1, Drzyzga, Solák 1, T. Mlotek, Nedoma 1, Nantl, Zbránek 6, Jiří Užek.