Svazová exekutiva dnes na svém zasedání projednávala osud prvního vzájemného utkání na půdě Zubří, které Karviná vyhrála po rozstřelu ze značky sedmimetrového hodu.

Soutěžní úsek však výhru Karviné zpochybnil, neboť po první sérii sedmimetrových hodů odházel v dresu Karviné dvě úspěšné sedmičky jeden a tentýž hráč, a sice Ivan Ivkovič. Podle manažera soutěžního úseku Jiřího Konečného to bylo v rozporu s pravidly. Jejich výklad je však minimálně zavádějící a nejspíš také kvůli tomu exekutiva rozhodla logicky a potvrdila výsledek, dosažený na hřišti.

„Bojovali jsme proti tomu a uspěli jsme. Schválně jsme se ještě před sérií dalších sedmiček ptali delegáta, zdali může házet sedmičky někdo víckrát a bylo nám to potvrzeno. Další kroky soutěžního úseku jsme moc nepochopili, ale je to za námi," ulevilo se předsedovi karvinského klubu Romanu Farářovi.

Soutěžní komise zároveň pozastavila nominaci rozhodčích Pavláta a Friesera až do konce soutěžního ročníku extraligy i ženské interligy, delegáta utkání Sima dokonce vyřadila z listiny delegátů.

Karviná tak před víkendovými zápasy doma proti Zubří vede už 2:0 a má našlápnuto k bojům o medaile. „Sobotní vítězství jsem vybojoval a teď už je to na klucích," žertoval závěrem Farář.

Třetí zápas čtvrtfinále se hraje v karvinské hale v sobotu od 17 hodin, případné čtvrté utkání v neděli ve stejný čas tamtéž.