„Chtěl jsem ještě dokončit sezonu a po ní se už naplno věnovat manažerské práci, protože sedím na dvou židlích, a to není dobré. Po našem ostudném výkonu v Hranicích mě ale hráči tak namíchli, že zvažuji okamžitý konec mého působení na lavičce a přenechám to Michalu Brůnovi. Stejně jsme to tak už chtěli po sezoně udělat,“ líčil Deníku naštvaný trenér Marek Michalisko.

Házenkáři nejsou dvě kola před koncem základní části v ideálním rozpoložení. Po remíze s Novým Veselím přenechali oba body Hranicím a dobré pozice pro play off jim mizí v dáli. V úterý navíc dorazí do Karviné mistrovská Plzeň. „S takovým výkonem si na nás vyloženě smlsne,“ mračí se Michalisko.

Pavel Maslák (druhý zleva) ovládl s kolegy z Dukly Praha štafetu.
Čtvrtku vyhrál s přehledem, Maslák má druhý halový titul

V Hranicích, a nejen tam, mu vadilo, že hráči nejsou schopni nahradit absentujícího Michala Brůnu. „Je to pro ně ostudné a pro nás k zamyšlení. Vidím, že někteří hráči na to prostě nemají. Aby byl Michal ve svých dvaačtyřiceti letech nenahraditelný, to je silná káva,“ nebral si servítky Michalisko.

Přesto to tak je. „Když na hřišti není, nikdo za něj ten prapor a zodpovědnost nevezme. Chybí hráč s rozhodovacími schopnostmi. Střelba vázne,“ vypočítával Michalisko týmové neduhy. Co třeba Dominik Solák? Ten by se nemohl stát lídrem? „Ano, Dominik by jím mohl být, ale je pořád mladý a potřebuje k sobě někoho, kdo ho usměrní. Střeďáka, který ví, kdy vystřelit a kdy míč rozdělit. Jsem z toho velice zklamaný,“ dodal trenér po porážce.

Vendula Šafratová byla hlavní postavou prvního kola ligy juniorek v Třinci.
Vendula Šafratová překonala šest českých rekordů

Už podruhé baníkovci vybouchli v útoku, porazili je exkarvinští hráči Tomáš Mlotek, Jan Mucha a Libor Piwko. Ti dali za Hranice dohromady 16 branek. „Co na to říct? Padesátiletý Pepa Kučerka (letos mu je 49 let - pozn. aut.) v brance soupeře si s námi vytřel zadek,“ otráveně mávl rukou Michalisko a dodal, že zabývat se nyní pozicí pro play off je zbytečné. „Dobrou pozici jsme si už prohráli, budeme nejlépe třetí, spíš až čtvrtí. A to je už pak jedno, z jaké pozice do play off půjdeme. Hlavně musíme předvádět diametrálně odlišné výkony,“ zakončil nevydařenou sobotu.

Cement Hranice – Baník Karviná 29:24 (14:11)

Sled: 3:1, 5:3, 6:5, 11:5, 11:8, 13:9, 16:12, 18:15, 21:16, 23:17, 25:21, 27:23. Rozhodčí: Kichner, Vacula. Sedmičky: 2/0:2/2. Vyloučení: 1:1. Diváci: 278.

Nejvíce branek Hranic: Mucha 7, Piwko 6, Polášek 5.

Karviná: Mokroš, Marjanović – Drzyzga, Jan Užek, Monczka 4, Solák 8, Urbański 2, Gromyko 2, Nantl, Plaček, Nedoma, Franc, Růža 3, Skalický 3, Chudoba 2, Flajsar. Trenér: Michalisko.

Petr Bolek po příchodu do Karviné zatím neinkasoval. Změní se to v neděli na Bohemians?
Karvinský Petr Bolek: Rozjezd je slušný, ale makáme dál
Havířovští hokejisté proti Přerovu zabrali.
AZ sbírá důležité body. Zdolal Zubry