Jednoduché to ale rozhodně neměli. „Nemohl hrát Solák, který měl z posledního zápasu výron v kotníku, naštěstí ho v obraně skvěle zastoupil mladý Nantl. Bohužel hned ve druhé minutě si také výron v kotníku přivodil Nedoma, takže musel odstoupit ze hry i on,“ poznamenal úvodem trenér karvinských handbalistů Marek Michalisko.

I Nedomu ale zastoupil mladík, konkrétně Plaček. Hrál výborně a dal čtyři góly. „Mladé musím dnes pochválit, ukázali, že jsou plnohodnotnými členy kádru,“ pochvaloval si trenér.

Aby toho nebylo málo, viděl před koncem první půle Michal Brůna červenou kartu, jelikož gólmana Machalického napálil při sedmičce do obličeje. „Všechno se to na nás sypalo. Michal hrál do té doby skvěle, dal pět branek, to bylo velké oslabení,“ přibližoval Michalisko.

Navíc stav utkání byl na vážkách, protože Baník vedl jen o gól. „Naštěstí jsme zvládli vypjatý závěr první půle, byly tam emoce, ale vybudovali jsme si tříbrankový náskok,“ popsal kouč Baníku.

Já nic, já muzikant. Jako by se tvářil gólman Marjanovič. V Jičíně ale chytil rozhodující sedmičku.

O přestávce počítali hosté ztráty, ale řekli si, že vrhnou všechny síly do začátku druhé půle, aby Jičínu znemožnili snahu zvrátit stav zápasu. „Riskli jsme to a napálili úvodní desetiminutovku. Podpořil nás Nemo v bráně a vedli jsme o sedm. Tady bych viděl zlom, protože posledních dvacet minut jsme už ubránili, i když domácí mohutně stahovali a my byli unavení,“ uznal Michalisko.

Karvinští ale bojovali, důležité branky dával Monczka a obrana pracovala spolehlivě. Poslední slovo si vzal výtečný Marjanovič, který třináct sekund před koncem chytil Šulcovi sedmičku! „Myslel jsem, že mě odvezou. Celý zápas vedeme a v posledních sekundách jsme o náskok mohli přijít,“ oddechl si Michalisko.

Cíl postoupit se tak podařil, navíc hned po třech utkáních, takže baníkovci mají prostor doléčit šrámy. „Tomáš Mlotek si vykloubil palec, jak říkám, hrnulo se to na nás, ale ohromnou bojovností si kluci ten postup vydřeli a těšíme se na semifinále. Ty zápasy v play off už asi nejsou pro oko diváka tak pohledné, ale jsou to klasické zápasy vyřazovací fáze, atraktivní, bojovné, napínavé a dramatické až do konce. Vidíte, že většinou končí těsnými výsledky o gól, a to je to, co se musí divákovi líbit,“ poukázal Michalisko na sobotní výsledky postupujících celků, které shodně vyhrály o jedinou branku.

Ronal Jičín – Baník Karviná 25:26 (12:15)

Sled: 1:3, 3:3, 5:7, 8:11, 10:11, 12:13, 13:20, 18:22, 21:23, 24:25, 25:25. Rozhodčí: Fukala, Mohyla. Sedmičky: 5/3:8/5. Vyloučení: 4:2. ČK: 26. Brůna (K). Diváci: 405. Konečný stav série: 0:3.

Nejvíce branek Jičína: Šulc 8/3, Wolski 5.

Karviná: Marjanovič, Mokroš – Brůna 5, Monczka 7/5, Piatek, S. Mlotek 3, T. Mlotek, Nantl, Zbránek 5, Nedoma, Jan Užek, Jiří Užek 2, Plaček 4, Drzyzga, Fulneček.