Vypjaté utkání se před jeho vypuknutím dalo čekat, tentokrát k němu svými verdikty notně přispěli i oba sudí, jejichž výkon byl slabý. „Já bych se nebál použít označení skandální,“ podotkl trenér Baníku Marek Michalisko.

Škoda, že zápasy nejlepších českých klubů nepískají i nejlepší čeští rozhodčí. „Já už to říkal i do televize, je to obrovský nešvar, co se teď na svazu děje s rozhodčími, ale už se nebojíme pokut. Musíme to říct naplno, protože je potřeba s tím něco dělat. Jde i o renomé celé české házené a dneska to bylo do nebe volající. Díky České televizi to mohl vidět každý,“ soptil Michalisko.

Na své hráče byl hrdý. „Neskutečně to vydřeli. Byl to hezký zápas, který mohl být ještě krásnější, kdyby se pískalo opravdu to, co proběhlo na hřišti, a ne to, co tam někdo chtěl vidět,“ dodal.

Mimochodem – v úterý k tématu rozhodčích svolává karvinský klub mimořádnou tiskovou konferenci, na které se bude téma rozhodčích řešit.

Radost baníkovců po cenném vítězství.Zdroj: Ivo Dudek

Červené karty Baník nezastavily

Proti Dukle dohrávali domácí po dvou červených kartách bez opor Zbránka a Soláka. Právě červená karta pro Zbránka odšpuntovala emoce.

Musel Michalisko v průběhu hry své svěřence hodně uklidňovat? „Emoce v tom jsou, to je jasné. Někdo na základě toho možná i uletí, ale zase se vrátí do normálu. Kluci sami vědí, jak se v takových situacích chovat. Ale samozřejmě je chápu, musí to pro ně být strašně těžké se koncentrovat jen na hru. Sám jsem dostal na začátku utkání žlutou kartu a musel jsem být zticha, protože by nám pak hrozil dvouminutový trest a oslabení pro mužstvo,“ vysvětlil Michalisko.

Petrovicím se v úvodu příliš nedařilo. Mají jen jednu výhru.
Po výhře přišlo vystřízlivění. Petrovice schytaly i debakl

Pochválil i obranu, kterou Karvinští Duklu zastavili. „Máme další variantu, kterou teď pilujeme, a sice 1-5. Tu jsme dnes používali do kombinace s přechodem do 1-2-3, ale je to dáno i tím, že teď máme zraněné pivoty France s Gromykem,“ poznamenal karvinský trenér.

Domácí spojka Marek Monczka ale tvrdé a vypjaté utkání očekával. „S Duklou jsem za svou kariéru snad nezažil nějaké klidné utkání. Dneska to bylo zase vyhrocené,“ kroutil hlavou. „Ale poradili jsme si s tím, i díky dobré obraně, jelikož v útoku to trochu vázlo. Dostali jsme zbytečné góly při hře sedm na šest,“ upozornil správně.

A jak viděl utkání trenér Dukly Daniel Čurda? „Gratulace domácím a musím pogratulovat i mým hráčům. Nepoložili to a bojovali až do konce. Bohužel jsme pykali za nějaká vyloučení, ale to se nedá nic dělat. Myslím, že jsme tady hráli lépe než loni. Byl to parádní zápas, emoce na hřišti, mezi střídačkami. Pokud tak budeme hrát dál, tak pro takové zápasy stojí za to dělat házenou.“

Baník Karviná – Dukla Praha 29:28 (13:10)

Sled: 1:2, 4:2, 5:5, 8:8, 10:8, 12:10, 15:11, 16:14, 19:15, 22:16, 22:20, 28:25. Rozhodčí: L. Frieser, Haramul. Sedmičky: 2/2:3/1. Vyloučení: 7:4. ČK: 28. Zbánek, 59. Solák (oba Karviná). Diváci: 1024.

Karviná: Marjanović, Mokroš – Monczka 6, Jan Užek 3, Solák 1, Chudoba 8/2, Urbański, Brůna 2, Skalický 1, Nantl, Zbránek 1, Nedoma 6, Čosik 1, Růža, Noworyta, Plaček. Trenér: Michalisko.

Nejvíce branek Dukly: Grištšuk a Blecha po 5, Patzel 5/1, Klíma 4.

Mirek Spáčil (první zprava) na neformálním setkání.
Mirek Spáčil: Většina toho, co jsem si v životě přál, se mi už splnilo
Stanislav Vincour (vlevo) při přebírání ocenění Osobnost města Českého Těšína v roce 2012.
Stanislav Vincour byl skaut a sportovec tělem i duší