„Zřejmě slušnej oddíl," mohli si podle slov klasika říkat na adresu Zlína diváci přítomní nedělnímu utkání. Zlín se letos prezentuje jako velmi zdatný nováček a své kvality potvrdil i na palubovce několikanásobného mistra z Karviné.

Před samotným utkáním se odehrála ještě jedna milá společenská událost, když velice úspěšné trenérky místních žáků Jana Hajžmanová a Soňa Ortová přijaly gratulace od vedení klubu a také od realizačního týmu hostů k nedávnému životnímu jubileu.

Karviná (v černém) doma po boji zdolala Zlín.

Pak se začalo hrát, ale žádná úchvatná podívaná to dlouho nebyla. Domácí kupili chyby, které hosté trestali. Oba týmy se přetahovaly o vedení, nakonec z této přetahované vyšli vítězně baníkovci, ale na oba body se hodně nadřeli.

„Ukázalo se, že v lize není slabých soupeřů. Neproměněním brankových situací jsme dali prostor Zlínu, aby se projevil a protože má slušný tým, dokonale toho využil. Navíc má dobré gólmany. Viděl jsem jeho zápas s Duklou a musím uznat, že pro naši extraligu jsou oba brankáři spíš nadprůměrní," chválil Zlín domácí trenér Marek Michalisko.

Hosté se v Karviné opravdu představili ve velmi dobrém světle a nebyli daleko od překvapení. Mužstvo trénuje někdejší ikona Zubří či právě Karviné Andrej Titkov a jeho práce u týmu má hlavu a patu. „S herním průběhem můžeme být spokojení, s výsledkem už moc ne, protože jsme prohráli. Sice jsem s tím tak trochu počítal, protože tady prohrály už lepší mančafty, ale po tom průběhu nás to mrzí. Ani nevím, jak mám vlastně ten výsledek brát. Dalo se tady bodovat," přemýšlel po zápase Andrej Titkov.

Karviná (v černém) doma po boji zdolala Zlín.

Karvinští si zápas zkomplikovali vlastními technickými chybami, což přiznal i trenér Michalisko. „Pak je vždy těžké otáčet nepříznivý stav. Měli jsme vést o pět šest branek a nebylo by to takové drama. I tak smekám před klukama, mákli si a jsou to vydřené body. Mohou nás povzbudit před těžkým trojbojem Lovosice, Plzeň, Hranice. V soutěži už dneska nejsou slabí soupeři," připomněl karvinský kouč.

HCB Karviná – HC Zlín 25:23 (11:12)

Sled: 3:0, 3:3, 6:8, 8:12, 12:12, 17:15, 18:19, 22:20, 23:23. Rozhodčí: Bubeníček, Kosmák. Sedmimetrové hody: 3/1:2/0. Vyloučení: 4:8. Diváci: 680.

Karviná: Vydra, Schams – Michalisko, Vančo 4/1, Drobek, Chudoba 6, S. Mlotek 6, Sliwka 5, Jan Užek, T. Mlotek, Vučkovič 2, Jiří Užek, Paululik 1, Hanisch. Trenér: Marek Michalisko.

Nejvíce branek Zlína: Plšek 5, Kočí, Aspridis a Poloz po 4.

Další zápas hraje Karviná ve středu v Plzni.

Vážení čtenáři, Deník na svém webu nezveřejňuje celý obsah novin a celé znění všech článků. Ucelené zpravodajství z regionu, České republiky i zahraničí, kultury a sportu, a také rubriky zábavy, osobní inzerce nebo speciální přílohy najdete v tištěném vydání Vašeho deníku nebo ve zlevněné předplacené internetové verzi. Aplikaci e-paper najdete ve spodní části těchto webových stránek. Deník v plném znění takto můžete po připojení číst kdykoliv a kdekoliv na počítači nebo mobilním zařízení. Stránky i jednotlivé články můžete tisknout nebo archivovat.