Doma nad Hranicemi vyhráli o pět branek, když měli zápas rozjetý na vítězství minimálně o branek deset. Slušný rozjezd si pak sami zablokovali chybami, nicméně zápas kontrolovali až do konce.

Pozitiva? Po zranění se vrací na palubovky Marek Drzyzga, do hry zasáhl i pivot Juri Gromyko, který také laboroval se zdravotními problémy.

„Chyběl jsem skoro rok, ale doktoři už nemají nic proti tomu, abych hrál,“ hlásil spokojeně Drzyzga. Na hřišti se prý cítí dobře. „Zpočátku to bylo těžší, nestačil jsem fyzicky, ale už se cítím skvěle a můžu naplno hrát,“ doplnil.

Protože křídelník Jan Zbránek je nemocný, zastupují ho právě Marek Drzyzga a také Ondřej Skalický. „Jo, se Skaldou tam teď skáčeme a snažíme se ukázat,“ zasmál se Marek Drzyzga.

Jak viděl zápas s Hranicemi? „Začátek byl famózní a obrana nám šlapala neskutečně. Jenže zbytečné chyby vrátily Hranice do hry. Ze sedmi branek jsme spadli na tři branky rozdílu. Ale drželi jsme to ve své režii,“ rekapituloval.

Podobně vnímal zápas i hranický trenér Miroslav Bartoň. „Karviná naposledy klopýtla v Novém Veselí, takže nám bylo jasné, že doma si nebude moct dovolit další ztrátu. Bohužel je to už několikátý zápas, kdy zaspíme úvod utkání. Nedokážeme plnit to, co si říkáme před zápasem. Doma jsme ještě schopni náskok soupeře vymazat, ale to je spíš proti slabším soupeřům, než je Karviná. Dneska na to síly už nebyly,“ přiznal upřímně Bartoň.

Do Karviné se vrací rád i její odchovanec Tomáš Mlotek, který už nějaký ten pátek hájí barvy Hranic. „Jsou to pro mě vždy speciální zápasy, motivaci uspět mám větší než jindy,“ přiznal bez obalu. „Dneska ale Karviná ukázala sílu. Mohli jsme to v jisté pasáži stáhnout na dva, i na jeden gól, ale když neubráníte útok, tak vám soupeř zase odskočí. Asi jsme se měli lépe připravit na vysunutou obranu Karviné. Čekali jsme, že budou hrát zataženou 0-6, takže nás trochu překvapilo, že ji nehráli. My se pak nedostali do tempa. Dávali jsme spíš náhodné góly,“ připustil Mlotek.

Karvinští házenkáři (v zeleném) zdolali doma Hranice. Zahrál si i Marek Drzyzga.

Brůnova premiéra, Michalisko dostal „flastr“

Utkání z lavičky odkoučoval zkušený Michal Brůna. Hlavní trenér Marek Michalisko totiž dostal za kritiku rozhodčích po zápase s Duklou tvrdý trest téměř dvouměsíčního zákazu výkonu všech funkcí (plus pokutu 5 tisíc korun), takže mohl svým svěřencům akorát tak fandit v hledišti.

Lídr karvinského týmu proto tentokrát do hry vůbec nezasáhl. Jak zápas prožíval? „No, je to jiné, než když můžu jít na palubovku a přímo hru ovlivnit. Jsou to nervy a kluci mi to moc neusnadnili. Chtěli jsme tam pak pustit samé mladé, a první půle, respektive začátek první půle, tomu i nasvědčoval. Ale pak jsme začali dělat chyby a zbytečně jsme sami dostali Hranice do hry. Takže náskok pořád nebyl takový, abychom tam mladíky vypustili. Bylo to na hraně a za stavu plus tři branky nejde poslat na plac jen mladé,“ vysvětloval Brůna nepodařený záměr, se kterým baníkovci do utkání šli.

Karvinské házenkáře vedl tentokrát Michal Brůna.

Nakonec ale Baník zápas kontroloval a dovedl ke dvěma bodům. „Vyšla nám sázka na obranu 1-5. Hranice se do ní nemohly dostat. Potěšující je návrat Groma (Bělorusa Gromyka). Už se cítí lépe a snad by nám mohl více pomoct v poháru proti Niši,“ připomněl Brůna blížící se zápas 2. kola Challenge Cupu proti Srbům.

Na tyto zápasy se trest Michaliska nevztahuje, neboť mezinárodní duely nejsou řízeny českým svazem, nýbrž federací EHF.

Baník Karviná – Cement Hranice 29:24 (16:10)

Sled: 3:0, 5:2, 8:3, 11:4, 13:9, 15:10, 18:13, 21:16, 24:20, 28:23. Rozhodčí: Barták, Hladký. Sedmičky: 7/6:3/3. Vyloučení: 4:2. Diváci: 820.

Karviná: Marjanović, Mokroš – Drzyzga 1, Monczka 7/1, Chudoba 8/4, Gromyko, Nedoma 3, Noworyta, Plaček, Solák 4, Urbański 1, Jan Užek 4, Čosik, Nantl, Růža, Skalický 1. Trenér: Brůna.

Nejvíce branek Hranic: Piwko 8/3, Brož a T. Mlotek po 3.