Zlínský nováček se po novém roce trápí. Po výborném výkonu na podzim v Karviné si včera na dvanáctinásobného šampiona věřil, místo toho ale přišlo kruté vystřízlivění a třetí prohra za sebou.

„Nováčkovské nadšení z úvodu je pryč, klukům se nedaří. Navíc to bylo již třetí utkání, kdy nás soupeř dokonale přečetl a zaslouženě vyhrál. Abychom nyní uspěli, potřebujeme mimořádný výkon dvou hráčů. Jen Kafka na to nestačí," posteskl si zlínský kouč Andrej Titkov, jehož svěřenci více jak dvacet minut s Karvinou drželi krok, ovšem stejně jako v minulém domácím zápase nezvládli přelom obou poločasů.

Přestože ani hosté nepodali nijak oslnivý výkon, byli přesnější v koncovce a tolik nechybovali. „V první půli jsme byli několikrát na koni, ale srazily nás triviální chyby. Chvílemi to bylo až směšné, jak jsme soupeře nechali hrát a vyhrát," s trpkým výrazem konstatoval Titkov. „Karviná zvládla duel lépe takticky, proto vyhrála," doplnil.

Paradoxně spokojen nebyl ani jeho protějšek Jaroslav Hudeček, který si nejvíce cenil získaných bodů. „I když náš výkon nebyl optimální, zvítězili jsme zaslouženě. Postupný útok jsme měli kostrbatý, kluci pak hráli příliš individuálně. Navíc našim největším problémem byly přesilové hry, které jsme nedokázali patřičně využít," zlobil se karvinský kouč Jaroslav Hudeček, jenž s týmem stále pomýšlí na postup mezi elitní šestku. „Sice to není v našich rukou, ale dokud to půjde, budeme o ni bojovat," slíbil.

Naopak v lehké krizi zmítaný Zlín se nyní připravuje na boje ve skupině o udržení, do jehož startu by rád ještě přidal nějaký bod. „Ve Frýdku-Místku a s Brnem můžeme jen překvapit, ovšem důležitý bude již poslední duel základní části v Kopřivnici," dodal Titkov.

HC Zlín - HCB Karviná 20:26 (8:11)

Sled: 2:1, 6:6, 7:8, 8:12, 12:17, 17:25, 20:25. Rozhodčí: B. a L. Frieserové. Sedmičky: 4/2:4/2. Vyloučení: 6:5. Diváci: 500.

Nejvíce branek Zlína: Kafka 5, Poloz 4, Aspridis 3/2.

Karviná: Vydra, Schams - Vala 1, Hanisch 1, Vančo 2, Chudoba 7/1, S. Mlotek 5, Hricišon, Sliwka 3/1, Jan Užek 1, T. Mlotek 2, Vučkovič 4, Jiří Užek, Paululík. Trenéři: Hudeček a Michalisko.