Zítra naberou směr Chorvatsko, kde se utkají s pěti kvalitními soupeři.

Karvinská výprava čítá i družstvo starších dorostenců, kteří mají v Chorvatsku naplánovanou svou část přípravy. Šance, že by některý z mladíků naskočil do přípravy s prvním týmem, je minimální.

„Spíš ne. Potřebujeme dát víc příležitostí mladým hráčům, jako jsou Nantl, Solák, Kraina, Mucha a podobně. Dorostenci budou mít svůj vlastní program,“ nastiňuje trenér házenkářů Marek Michalisko.

Házenkáři pokračují v přípravě.

Jeho svěřenci odehráli poslední přípravu v polských Piekarech, s přehledem vyhráli, ale trenér nemohl být spokojen. „Úrovní to bylo podobné, jako s Piekary v prvním zápase u nás, tedy nic moc. Spíš se to tak šolíchalo, dynamika vázla. Navíc jsme zahodili řadu brankových situací, snad v ještě větší míře než doma. A to jsme i tak dali pětatřicet gólů. Mohlo a mělo jich být daleko víc,“ uvědomuje si Michalisko. Na produktivitu se Karvinští zaměří právě nyní.

V Chorvatsku na ně čekají prvo a druholigoví domácí soupeři plus bosenský mistr Izvidač Ljubuški. „Chorvatské soustředění se nám osvědčilo už loni. Večer zápasy proti kvalitním soupeřům a přes den regenerace v moři. Budeme tam mít ideální podmínky. Určitě nás to před sezonou perfektně připraví,“ pochvaluje si Michalisko.

Prostor dostanou všichni hráči kádru. „Spíš se zaměříme na to, aby hráči odehráli větší minutáž v každém utkání. Během zápasu tolik střídat nebudeme. Chceme dostat do hry všechny spojky. V minulé sezoně to stálo pomalu na čtyřech hráčích, teď jich je na spojkách šest sedm, musí hrát. Také potřebujeme pořádně dostat do hry Stojanoviče, se kterým počítáme jako s hráčem základu. Musíme ve hře významně pokročit,“ vyhlásil Michalisko chorvatský plán.

Po příjezdu domů čeká baníkovce ještě Československý pohár v Prešově a pak už začne nový roční extraligy, ve které bude Karviná obhajovat zlaté medaile.

Piekary Ślaskie – Baník Karviná 28:35 (14:16)

Nejvíce branek Piekar: Chromy a Bugaj po 5, Pluczyk a Plonka po 4.

Karviná: Marjanovič, Tabara – Brůna 6, Monczka 5, Nantl 1, Plaček 1, Piatek 2, Užek 4, Solák 4, Stojanovič 1, Zbránek 3, Nedoma 4, Chudoba 4, Mucha, Kraina, Wozniak.