V neděli znechutili historicky první utkání klubu z Nového Veselí v nejvyšší soutěži vysokou výhrou. Venku nastříleli 38 gólů!

Baníkovci produkovali od začátku úplně jinou házenou než 
v Lovosicích. „Po té blamáži v Lovosicích jsme to tady chtěli urvat," přiznal pivot Baníku Libor Hanisch.

Karvinští si chtěli dát pozor hlavně na úvod střetnutí. „Věděli jsme, že do nás domácí vletí. Na to jsme byli připraveni," nepřekvapila Hanische a jeho spoluhráče aktivita Nového Veselí.

Karvinským se nebývale dařila střelba. Uvolňovačky Radčenka neměly chybu, spoluhráči toho hojně využívali. „Sašova účast v týmu je pro naše mladé kluky obrovskou inspirací a zkušeností. Máme mladý tým, věkový průměr kolem dvaceti let a Saša je toho může hodně naučit," vykládal po utkání Hanisch.

Slyšet (a vidět v přímém televizním přenosu) byli i fanoušci Karviné, kteří svůj tým neustále povzbuzovali. Domácí se sice ve druhé části herně zvedli, ale po vyrovnání sahali marně.

„K úspěšnému výsledku nám pomohla skvělá obrana a také vysoká efektivita v útoku. V první půli jsme si díky pestřejší 
a úspěšnější střelbě vypracovali náskok, který nám pak pomohl ve fázi, kdy se domácí zvedli a dotáhli se k nám na rozdíl tří gólů," připomněl trenér Karviné Radek Bartošic.

Nováček soutěže tak musel přijmout výraznou porážku. „Byli jsme v první půli malinko nervózní, čehož Karviná dokázala využít. Přes veškerou snahu už se nám aspoň na bod dosáhnout nepodařilo," konstatoval po extraligové premiéře domácí trenér Pavel Hladík.

SOKOL NOVÉ VESELÍ – BANÍK KARVINÁ 29:38 (12:21)

Nejlepší střelci: Štěrba 6, Melichar 5, Dolejší 4 – Frančík a Radčenko po 7, S. Mlotek 6. Rozhodčí: Bečička, Bubeníček. Sedmimetrové hody: 1/0:0. Vyloučení: 2:5. Diváci: 435.