O to víc vyniká fakt, že se hráči dokázali i s těmito problémy poprat a zajistili si postup do osmifinále soutěže. Mohou si oddechnout. Mimořádně těžký (a velmi úspěšný) týden zvládli.

„Ono se to nezdá, ale pro kluky to bylo opravdu složité. Dvojzápas v EHF Cupu nás stál nějaké síly, a ty, které zbyly, jsme investovali do boje o první místo v extralize s Plzní. Zvládli jsme to a hned jsme se museli připravit na domácí pohárovou soutěž. To vše představuje jisté fyzické, ale i psychické vypětí. Není sranda se neustále připravovat na jiného soupeře a zvládat taktiku. Naštěstí jsme to zvládli,“ oddechl si trenér baníkovců Marek Michalisko.

Své svěřence vyzdvihl, byť si představoval větší střeleckou úspěšnost. „Kluci odkudsi vyškrábali poslední zbytky sil a bojovali. Musím ale říct, že soupeř se na nás dokázal pořádně namotivovat a odehrál velmi dobré utkání. Také bojoval nadoraz,“ pochválil i Polanku.

Karvinští nakonec vyhráli 26:22, což možná není zase tak úplně přesvědčivé, ale v zápase šlo hlavně o postup a hra se tolik neřešila. „Ta sestava vypadala jinak než běžné ligové utkání. Šanci dostali mladí, zkušení odpočívali, nebo zasáhli do hry minimálně,“ informoval Michalisko.

Pozitivem byla účast Radima Chudoby ve hře, který se po zranění vrací do sestavy. Byl to on, kdo držel střelecký prapor Baníku. Dal osm gólů.

V bráně Karviné se prostřídali Petr Mokroš a Jiří Tabara. „Nevyšlo nám akorát zařazení dalších dorostenců do zápasu, protože ti měli svůj program v lize dorostu. Tak možná příště, ale musí si šanci v zápase sami vybojovat,“ zakončil Michalisko.

Karviná měla v prvních kolech domácí pohárové soutěže coby extraligový účastník volno.

SHK Polanka nad Odrou – Baník Karviná 22:26 (13:13)

Sled: 0:2, 4:4, 7:10, 10:12, 15:15, 18:18, 18:24, 21:24. Rozhodčí: Švidernoch, Pavelová. Sedmičky: 3/2:3/3. Vyloučení: 4:5. ČK: 45. Barvík (P). Diváci: 138.

Nejvíce branek Polanky: Meca 7, Tvarožek 4/2, Barvík 3.

Karviná: Mokroš, Tabara – Chudoba 8/3, Mucha 1, Nantl 3, Plaček 2, Zbránek 2, Nedoma 2, Drzyzga 4, Piatek 1, Monczka 2, Užek 1, Brůna. Trenér: Michalisko.