Až neadekvátně nejvyšší soutěži působilo představení zlínských házenkářů na palubovce Karviné. S trochou nadsázky se dá říct, že už v sedmé minutě za stavu 7:0 nebylo o co hrát.

„Bohužel je to obraz našeho tréninku a všeobecného přístupu k házené. Karviná si v devíti lidech zahrála handbal, byla tam cítit radost z pohybu i vlastní hry, nadšení a to jsou naopak věci, které u svého týmu dlouhodobě postrádám. Neříkám, že se kluci nesnažili, nebo že by nebojovali, ale v porovnání s Karvinou to byly zcela rozdílné záležitosti," pokrčil po zápase rameny trenér zlínského mužstva Jiří Mičola.

Karvinští si v zápase dělali, co se jim zlíbilo. Hlavní motivací před utkáním bylo dorovnat bodově Jičín a Lovosice, což se povedlo. „To je pravda, chtěli jsme, ať si kluci i v tak okleštěné sestavě zahrají a vylepší si skóre. Nemohli jsme dnes použít dorostence, které čekalo vlastní utkání v Plzni, protože pro tento zápas by to bylo úplně ideální. Ale 
i tak jsme ho zvládli s přehledem. Kuba Lefan v bráně udržel svou poločasovou normu, tedy čtyři góly," vtipkoval prezident karvinského klubu Roman Farář v narážce na předchozí utkání Baníku v Litovli, kde se soupeř za poločas také zmohl jen na čtyři přesné trefy.

Zlín nakonec odjel s debaklem, což se ale dalo tak trochu očekávat. „Takový je bohužel stav současné zlínské házené. My třeba 
v pátek zrušíme přípravné utkání, jelikož se hráči z různých důvodů omluví, no a pak jsou ty naše výsledky v soutěži takové, jaké jsou, tedy ostudné.Karviné jsme byli akorát dobrým sparringpartnerem," dodal.

Karvinští tedy splnili povinnost a otevřela se jim dokonce možnost zabojovat ještě i o páté místo. Na něm aktuálně dlí Frýdek-Místek, na jehož palubovce baníkovci ve středu odehrají semifinále domácího poháru. „To bude zajímavá konfrontace, jen nevím, s kým tam pojedeme, protože máme docela marodku. Asi nastoupím i já," poznamenal Farář, tentokrát seriózně.

„Musíme se hlavně připravit na pokračování extraligy. Teď jedeme do Plzně, která má fazonu, ale pokusíme se překvapit. Když už nic, bude to dobrá příprava na klíčový domácí zápas 
s Lovosicemi," míní Farář. Což ale neznamená, že by právě pohár měl jít na vedlejší kolej. „Když už jsme se dostali tak daleko, uděláme vše pro to, abychom ve Frýdku získali postup. Případné finále by už asi bylo otázkou přístupu jednotlivých týmů, které ještě stále mohou bojovat o co nejvýhodnější pozici pro play-off," upozornil Farář na fakt, že do semifinále se dostali vlastně všichni čtyři uchazeči a přímí konkurenti v boji o páté místo.

Baník OKD Karviná - HC Zlín 31:15 (16:4)

Sled: 7:0, 11:2, 14:4, 19:6, 23:7, 28:12. Rozhodčí: Fukala, Mohyla. Sedmimetrové hody: 5/3:3/2. Vyloučení: 2:3. ČK: 8. Šidlík (Z). Diváci: 510.

Karviná: Lefan, Schams – Monczka 2, Veřmiřovský, Hanisch 6/2, S. Mlotek 9, Jan Užek 3, Frančík 8, Jiří Užek, Paululik 3.

Nejvíce branek Zlína: Šáš 4/1, Doležel a Kafka po 3.