„Vstup do utkání jsme měli skvělý, Plzeň se na naši postavenou obranu nemohla prosadit, vytvořili jsme si náskok a pak jej víceméně udržovali, i přes některé slabé chvilky. Vedeme 2:1, je to ideální stav. To je to, proč jsme celý rok dřeli, omezovali soukromé věci. Stálo nás to spoustu sil, prolitého potu a krve,“ hlásil po zápase v emocích do televizního mikrofonu Dominik Solák, opora karvinského družstva.

Okamžitě si ale uvědomil, že ještě nic není hotovo. „Samozřejmě, nechci to zakřiknout. Ve středu hrajeme doma a potřebujeme ještě to třetí vítězství. Mohu ale slíbit, že do toho dáme absolutně všechno. Chceme vyhrát i pro naše fanoušky a věřím, že jim oplatíme to jejich skvělé povzbuzování. Celý rok nám drželi palce, i když se někdy nedařilo, rádi jim to oplatíme,“ doplnil „Solo“.

Skvělý Nemo, výborný Zbránek

První poločas nedělního duelu byl dlouho nervózní a kralovaly obrany. Oba celky zahazovaly jasné šance, karvinská defenziva ale působila naprosto semknutě a nedovolila Plzni za 25 minut víc než pouhých pět gólů!

Domácí hráči mezi 18. a 28. minutou neskórovali ani jednou a baníkovci si vypracovali díky brejkům solidní sedmigólový náskok.

Hodně pomohli karvinští fanoušci. Byli slyšet a vidět!

Mezi tyčemi suverénně kraloval Nemanja Marjanovič, který domácí střelce doslova znemožnil. Jeho úspěšnost zákroků se vyšplhala v prvním dějství na 40 procent, a to ještě Plzeň v závěru korigovala karvinský náskok na rozdíl pěti gólů.

„Náš problém byl v útoku. Devět branek za poločas je málo, s tím se nedá pracovat,“ uznal trenér Plzně Michal Tonar.

Jeho svěřenci tentokrát karvinskou hru sedm na šest nedokázali zastavit. „Obrana nám fungovala skvěle, důležité ale bylo, že jsme ten trend udrželi po celou dobu utkání,“ upozornil karvinský pivot Jan Užek.

Západočeši na startu druhé půle změnili rozestavení a snažili se brankové manko zlikvidovat. To se jim ale nedařilo. Karvinští dobře četli plzeňské kombinace, vypichovali míče a trestali z brejků.

Vidět byl zejména křídelník Jan Zbránek. Prakticky nechyboval a když se dostal do šance, proměnil ji. Nakonec dal osm gólů.

Baníkovci vedli v průběhu druhé části už 22:13 a konečně ubránili domácího střelce Stehlíka, který byl téměř neviditelný. Bez větších potíží pak dovedli utkání do vítězného konce a ve středu 22. května od 17 hodin se pokusí vybojovat čtrnáctý titul mistrů republiky.

Talent Plzeň – Baník Karviná 22:29 (9:15)

Sled: 0:1, 3:2, 4:5, 5:8, 6:12, 8:14, 10:16, 13:19, 15:22, 19:24, 20:27. Rozhodčí: Pavlát, Točík. Sedmičky: 1/1:1/0. Vyloučení: 1:5. ČK: 57. Nantl (K). Diváci: 1475. Stav série: 1:2.

Nejvíce branek Plzně: M. Tonar 8/1, Vinkelhöfer a Ivancev po 4.

Karviná: Marjanovič, Mokroš – Zbránek 9, Nedoma 4, Brůna 4, Monczka 4, Solák 3, Jan Užek 1, Piatek, Chudoba 1, Nantl, Čosik 2, Jiří Užek 1, Plaček, Mucha, Noworyta. Trenér: Michalisko.