Brňané už přijeli do Karviné s novým trenérem, karvinským fanouškům známým Andrejem Titkovem, a také třemi posilami - Aspridisem, Mrázem a Hajčmanem. „Brno bude letos patřit k adeptům na přední umístění. Udrželo kádr a hlavní postavy týmu - Hubáčka, Hantáka, Mičolu i Bavlnku," tipuje trenér Karviné Jaroslav Hudeček.

Ten nemohl postavit stále ještě nedoléčeného brankáře Lefana a také Jana Užka, který na tréninku utrpěl lehčí otřes mozku. Do brány naskočil opět z Kopřivnice hostující Žingor.

Začátek měli domácí výborný a vedli 4:1. Hosté však ještě do konce první desetiminutovky skóre otočili. „Tvrdě trestali naši uspěchanou a nepřipravenou střelbu z rychlých útoků," doplnil Hudeček.

Házenkáři Baníku zdolali Brno.

Za stavu 10:13 si vzal time out a udělal dobře. Závěrečnou desetiminutovku poločasu vyhráli baníkovci 7:1. „To domácím prospělo, přestali dělat chyby, uklidnili se. My jsme naopak zahájili velkovýrobu technických chyb," poznamenal trenér Brna Andrej Titkov.

Hudeček mu dal za pravdu. „Brněnské chyby jsme dokázali potrestat. Myslím, že hlavně jejich poměr – my 6, Brno 18, zápas rozhodl. A také naše lepší hra v postupném útoku na postavenou obranu," mínil Hudeček.

Karvinští se ve druhé části dostali do vedení, zápas měl skvělé tempo. Brno kontrovalo a nedovolilo domácím větší náskok.

Naopak trpělivě stahovalo a dotáhlo se na rozdíl dvou gólů. To byl znovu signál pro baníkovce, aby nedopustili podobně zbabraný závěr zápasu jako proti Plzni, v Litovli nebo doma proti Hranicím. „Měli jsme to na paměti a tentokrát už soupeři nedovolili otočit skóre. Lepší jsme ale nebyli. Dělali jsme chyby v útoku, často ukvapeně stříleli. Nedařil se nám rychlý přechod do útoku, ve kterém nás Brno válcovalo. Na druhou stranu nám lépe fungovala obrana než soupeři a z toho jsme těžili," oddechl si Hudeček.

Smutný Andrej Titkov jen doplnil: „Utkání rozhodlo to, že jsme nedokázali proměňovat naše šance. Karviná hrála velmi dobře útočně, což nám dělalo obrovské problémy."

Nyní následuje reprezentační přestávka a za čtrnáct dnů čeká baníkovce „slabší" utkání ve Zlíně. Mimochodem reprezentační povinnosti si budou plnit Hanisch (áčko) Paululík a T. Mlotek (oba juniorka). Náhradníky jsou Chudoba, Jan Užek (áčko) a Jiří Užek (juniorka). „Ostatní hráči budou mít aspoň čas na kondiční přípravu a potřebnou regeneraci," uzavřel Jaroslav Hudeček.

Baník OKD Karviná – KP Brno 31:28 (17:14)

Sled: 2:0, 4:1, 5:6, 10:13, 15:13, 18:14, 22:20, 26:21, 26:24, 29:25, 31:27. Rozhodčí: Bečička, Horák. Sedmimetrové hody: 2/2:3/2. Vyloučení: 4:5. Diváci: 670.

Karviná: Schams, Žingor – Dudek, Veřmiřovský 7, Hanisch 2, Osmola 1, Chudoba 7, S. Mlotek 8, Hricišon, Gelnar 1, T. Mlotek, Frančík 3, Jiří Užek, Paululik 2.

Nejvíce branek Brna: Hubáček 6, Dostalík 4, Aspridis 4/1.