Díky výhře o sedm branek si upevnili pozici v čele extraligové tabulky. Možná ani trenér Marek Michalisko nečekal tak hladký průběh zápasu. Je vidět, že letošní Zubří není tím týmem jako v minulých letech?

„Asi ano, vzájemné zápasy bývaly vždy vypjaté a my jsme čekali těžší zápas,“ přiznal Michalisko. Zároveň ale upozornil, že v minulé sezoně Baník s Valachy prohrál obě ligová utkání. „Vždy se na nás dokážou vyhecovat. Navíc jim vyšel první poločas, teprve v jeho závěru jsme si vydobyli potřebný náskok,“ upozornil trenér HCB.

Čím to mohlo být způsobeno? „Určitě ne nějakou laxností, ten bodový rozdíl mezi námi nebyl takový, abychom něco podcenili. Bylo to spíš ovlivněné našimi technickými chybami, po kterých nám Zubří dalo góly a drželo se nás,“ přemýšlel Michalisko. V obraně mu navíc scházela dvojice Solák – Piatek, která si odpykávala dvouzápasový trest, a to mohlo hrát roli.

Házenkáři Karviné (v zeleném) proti Zubří.

Premiérové góly Jana Muchy

Zubří hrálo v první půli opravdu dobře a Nemanja Marjanovič se nemohl mezi tyčemi chytit. „Ale nechali jsme ho tam. Víme, že pro něj jsou zápasy se Zubřím velice prestižní a on nakonec předvedl super zákroky a zase nám pomohl,“ pochvaloval si Michalisko.

V závěru utkání si tak opět mohl dovolit poslat na plac dorostence a mladé hráče. „Musí se otrkávat. Jestli to skončí o tři nebo o čtyři góly je v zásadě jedno. Každá extraligová minuta je pro ně dobrá,“ mínil karvinský trenér.

Svůj prostor skběle využil právě jeden z takových hráčů, v minulé sezoně ještě dorostenec Jan Mucha a dal své první dva extraligové góly.

Hosté jsou v letošní sezoně poněkud oslabeni a nejspíš budou muset slevit ze svých tradičních cílů, tedy bojovat o medaili, potažmo o titul. Trenér Dušan Poloz má k dispozici mladý neostřílený tým, který se v tabulce pohybuje nezvykle nízko.

„Paradoxně s dnešním výkonem, i když jsme prohráli o sedm, nejsem vyloženě nespokojen. Pocity jsou dobré, hráli jsme lépe než naposledy s Brnem,“ porovnával trenér Poloz poslední dvě utkání Zubří.

V první půli se jeho svěřenci třiadvacet minut drželi na dostřel Baníku, závěr poločasu jim ale nevyšel a nabrali šestigólové manko. „Dokud se nám dařila druhá vlna, byli jsme v kontaktu, bohužel nám pak došly síly. Vím, je to brzy, ale hráli jsme jen na dvě pravoruké spojky a střelba už pak nebyla tak přesná,“ viděl Poloz zlom v utkání na konci prvního poločasu.

„Soupeř nám pak odskočil trhákama a dohánět manko minus šest je už náročné. Jen při mnohem lepší úspěšnosti a maximálním nasazení jsme tady mohli vyhrát,“ uznal Poloz. A jaké tedy mají s tímto týmem Zubřané sezonní cíle? „Máme jeden interní do konce listopadu, a i když se nám sestava okleštila, máme navíc teď nějaké zraněné, tak by naším cílem mělo být play off. Pak se uvidí,“ zakončil Dušan Poloz.

Baník Karviná – ROBE Zubří 30:23 (17:11)

Sled: 1:3, 6:5, 10:7, 16:10, 20:11, 22:16, 25:17, 27:20. Rozhodčí: Bečička, Horák. Sedmičky: 3/2:1/0. Vyloučení: 5:5. Diváci: 948.

Karviná: Marjanovič, Mokroš – Brůna 4, Monczka 8/2, Růža, Noworyta, Plaček, Chudoba 4, Drzyzga, Užek 3, Zamarski, Mucha 2, Nantl 2, Stojanovič, Zbránek 3, Nedoma 4. Trenér: Michalisko.

Nejvíce branek Zubří: Korbel 6, Vlk a Hrstka po 4.