Korunu všemu pak nasadili rozhodčí, hlavně zkušený Bubeníček, kteří ze závěru utkání vytvořili svými pochybnými verdikty neskutečný guláš, kdy nikdo v hale pořádně nevěděl, co se děje a co se vlastně píská.

Domácí byli přitom na Lovosice připraveni velmi dobře. Věděli, co mají hrát a co kdy zahrát. Vedli dokonce 7:2.

„Bohužel si pak asi někteří hráči mysleli, že to takhle půjde dál. Ten výsledný bod je opravdu málo. Ztratili jsme druhý vinou neproměněných šancí a chyb, na které jsme zřetelně upozorňovali, ať už se týkaly našich trháků nebo přesilovek. Bohužel si někteří hráči dělali ve vypjatých momentech, co se jim zachtělo,“ byl trenér Baníku Marek Michalisko řádně naštvaný.

Nebylo divu, jeho tým mohl na druhém místě tabulky dorovnat Plzeň s Kopřivnicí, takhle ztratil cenný bod a z výrazů samotných hráčů bylo cítit neskutečné zklamání také.

To naopak Milan Berka, trenér Lovosic, byl po zápase rád za venkovní zisk. „Samozřejmě, je to náš první bod zvenku a vložili jsme do utkání spoustu emocí a bojovnosti, za které jsme si odtud zasloužili něco odvézt,“ mínil.

Právě enormní nasazení a bojovnost hráčů u svého týmu v posledních dvou zápasech postrádal. „Chceme se prezentovat stylem, jakým jsme hráli v minulé sezoně a poslední dva zápasy se nám v tomto ohledu nepovedly. Proto jsem rád, že jsme to dnes v Karviné zase předvedli, nezlomil nás nepříznivý průběh, bylo to skvěle ubojované a vrátili jsme se neskutečně do zápasu. Ta dělba bodů je určitě zasloužená,“ pochvaloval si Berka, jemuž vyšel i taktický manévr s pouštěním karvinských přihrávek na Zbránka, jemuž se ve druhé půli na brankáře Adamíka vůbec nedařilo.

„Artur nás opět podržel, a když jsme byli ve čtyřech proti šesti, tak bylo jasně dané, že bude střílet Zbránek, kterému to pak nešlo. Tady jsme vyloženě chtěli využít psychickou výhodu našeho gólmana, a to nám vyšlo,“ potvrdil Berka.

Mimochodem, on sám je pouze o pět dnů starší než lídr karvinského celku Michal Brůna. Co říká na jeho návrat do Karviné? „Brunek může Baníku ohromně pomoct svými zkušenostmi. Pořád to má v ruce, sice je jen o malinko pomalejší než já, ale je to neskutečný borec,“ vtipkoval trenér Lovosic.

Mohl si to dovolit. Brůna je jeho výborný kamarád. „Známe se nejen z reprezentace, ale hlavně z Německa, kde jsme zažili nádherné roky, vybojovali Bundesligu. Michala jsem viděl asi po sedmi letech, na dnešní zápas v Karviné jsem se opravdu těšil,“ ujistil Milan Berka.

Nyní bude v extralize následovat reprezentační přestávka. „My ji ale zase nějak extra dlouhou mít nebudeme, hrajeme pohár a ve středu 1. listopadu už předehráváme zápas ve Frýdku-Místku, protože to je v televizi,“ upřesnil trenér HCB Marek Michalisko.

Baník Karviná – FCC Lovosice 26:26 (13:12)

Sled: 6:1, 7:2, 7:8, 12:9, 16:13, 18:17, 21:20, 25:22. Rozhodčí: Bubeníček, Petruška. Sedmičky: 3/2:2/2. Vyloučení: 6:5. ČK: Piatek (K). Diváci: 983.

Karviná: Marjanovič, Mokroš – Brůna 5/2, Zbránek 5, S. Mlotek 4, Piatek 4, Monczka 4, Pindej 1, Nedoma 3, Solák, T. Mlotek, Jiří Užek, Jaščenko, Plaček, Fulneček, Nantl.

Nejvíce branek Lovosic: Motl 7, Bouček 6/2, Landa 5.