Trenér Tomáš Bednařík přišel do Sokola v minulé sezoně, s týmem se poznával a snažil se mu vtisknout herní tvář. V nové sezoně se měly hráčky Sokola posunout výkonnostně dál. Jenže…

„V létě nám odešla střelkyně Koniuchová (do Německa s přítelem Hanischem, který tam získal nové angažmá – pozn. aut.), skončily další hráčky a z dorostu se tým moc nedoplnil. Hráček mám méně než loni,“ přiznal Bednařík pouze jedenáctičlenný kádr.

Sezonu odstartovaly sokolky špatně, vypadnutím z domácího poháru, a od té doby jim to nejde. „Je to způsobené oslabením kádru. Doma hrajeme většinou v devíti lidech a ven jezdíme v sedmi. Takže vlastně bez střídání,“ uznal Bednařík. A hrát třicet poločasových minut bez přestávky, to neumí hráčky ani v německé Bundeslize.

„V poháru jsem musel dokonce do pole postavit brankářku,“ pokrčil rameny Bednařík. „Holkám, které nastupují, musím poděkovat za přístup. Je nás málo, ale držíme se. Bohužel výsledky jsou samozřejmě špatné,“ připustil kouč Sokola.

Pět zápasů, pět porážek. V půlce podzimního programu skutečně není nad čím jásat. „Točíme různě sestavu, holky nastupují na postech, na kterých nehrají. Je to těžké,“ zakončil Bednařík.