Takovou prožily druholigové házenkářky Sokola Karviná, které během soutěžního ročníku 2017/18 nevyhrály jediný zápas!

„Něco podobného jsem v životě nezažil,“ kroutil hlavou trenér ženského družstva Tomáš Bednařík.

Jaký to kontrast oproti karvinským házenkářům, kteří naopak slaví zisk titulu mistrů republiky. Tyto pocity Bednařík dobře zná. „Klukům samozřejmě gratuluji. Sledoval jsem finále, bylo to skvělé,“ uznal.

Sám zažil sezonu, na kterou by nejraději zapomněl. „Na startu to ještě šlo, lidí bylo v týmu celkem dost. Ale pak nám z kádru začaly holky postupně vypadávat. Svou roli sehrály pracovní povinnosti i zranění. Některé rovnou končily kariéru a zápasy jsme dohrávali v sedmi osmi lidech. Takový stav je dlouhodobě neudržitelný,“ je si vědom Bednařík.

Tým nebylo možné ani adekvátně doplnit, neboť v mladších ročnících se zrovna sešel ročníkově slabší kolektiv. „Na trénink chodily jen tři čtyři dorostenky. Byl to prostě neutěšený stav. Holkám, které sezonu dohrály, náleží obrovské poděkování, protože to pro ně muselo být hrozné. I mě to bralo chuť do další práce,“ přiznal Bednařík.

Naštěstí cítí ze strany vedení oddílu zájem situaci řešit. „Víme, že s tím musíme něco dělat. Hrát sezonu v sedmi osmi lidech je už nemyslitelné. Snaha vyřešit situaci tu je, ženská házená určitě nekončí,“ ujistil Bednařík, který chce u ženského týmu pokračovat.