Házenkářky se musely v Paskově popasovat nejen s domácím týmem, ale hlavně s prostředím místní nafukovačky, která sportovním nadšencům nabízí de facto neregulérní povrch, se kterým mají vždy co dělat i florbalisté z Karvinska mířící do Paskova k nějaké mistrovské soutěži.

Na hráčkách Sokola to také v první půli bylo poznat, protože v 10. minutě svítil na ukazateli skóre stav 2:2. Zřejmě i domácí házenkářky si zvykaly.

Teprve v dalším průběhu se sokolky utrhly na čtyř až pětibrankový rozdíl a dokázaly jej do poločasu udržet, což bylo rozhodující pro další průběh zápasu. Po přestávce se už s místními podmínkami srovnaly mnohem lépe a neustále navyšovaly své vedení. Nakonec soupeř jasně předčily. „Po zápase ale holky ocenily zlepšenou hru Paskova. Oproti našemu prvnímu utkání v Karviné šel Paskov nahoru, uvidíme, co se z něj ještě vyklube. Ale ta hala…," obracel oči v sloup trenér sokolek Jaroslav Hudeček.

Naneštěstí si v ní házenkářky Karviné zahrají o víkendu nejspíš znovu, protože vedení HC Ostrava, se kterým mají sokolky hrát v dalším kole, uvažuje o paskovské hale jako o svém domácím prostředí…

Orel Paskov – Sokol Karviná 16:28 (8:13)

Karviná: Provázková, Fridrichová – Polehlová 3, Kresačová, Brzósková 6, Koudelková, Pawlasová 1, Remetančíková 8, Baronová 6, Jaňurková 2, Synková 2.