Generální manažer DHC Sokol Poruba Libor Adámek si novou halu prohlédl už v létě a moc se mu líbila. „Nad tou nabídkou jsme samozřejmě přemýšleli, ale nakonec u nás zvítězila touha ukázat špičkovou ženskou házenou také fanouškům a hlavně mládeži v Bohumíně. Věříme, že se všem bude zápas líbit a bohumínští příznivci nám vytvoří domácí prostředí. Pro celou českou házenou jsou podobné akce vždy skvělá reklama," uvedl Adámek.

Házenkářky Poruby navíc nenastoupí v neznámém prostředí, protože budou před zápasem v bohumínské hale trénovat.

„Jsme samozřejmě také rádi, že se kladně postavila k celé akci i Slavia. Je fakt, že Pražanky jezdí na zápasy vlakem, a tak jim je v podstatě jedno, zda vystoupí v Ostravě nebo až v další stanici o deset minut později," usmál se Adámek.

Zbrusu nová hala v bohumínském sportovním centru Bospor vyrostla za necelý rok, stála 50 miliónů korun a patří mezi absolutně největší stálé sportoviště pod jednou střechou. Ukrývá v sobě hřiště pro sálové sporty, stejně rozměrný fotbalový trávník páté generace, tenisový kurt a navíc i speciální sál, kde najdou útočiště badmintonisté nebo třeba vyznavačky zumby či aerobiku.

„Specialita je, že první dvě hřiště jsou oddělena od sebe pouze sítí, a tak ten prostor je opravdu obrovský," konstatoval Jan Rozsypal, ředitel společnosti Bospor, která městskou halu provozuje.

Když se zrodila myšlenka odehrát zápas mezinárodní házenkářské soutěže v Bohumíně, nikdo z místních ani chvíli neváhal. „Je to pro naše město otázka prestiže, nejvyšší soutěž se tady nikdy v kolektivním sálovém sportu nehrála. Navíc se tady od minulého roku úspěšně rozjela dívčí házená, takže holky na vlastní oči uvidí své vzory," poznamenal místostarosta Bohumína Igor Bruzl, pro kterého je hala jakýmsi druhým dítětem. „Je pravda, že jsme byli snad jediné více než dvacetitisícové město v republice, které nemělo halu s odpovídajícími rozměry pro sálové sporty. Teď jsme se konečně dočkali. Věříme, že Bohumíňáky nové sportovní možnosti zaujmou a rozjedou se u nás zase i sporty, které dosud trochu strádaly v ústraní," dodal.

Hřiště prošlo v úterý úspěšně homologací, a tak zápasu v Bohumíně už nic nebrání.