Zápas s Olomoucí nebyl vůbec procházkou růžovým sadem. „Holky toho měly po předchozím duelu se silnými Ivančicemi docela dost. V prvním poločase se to projevilo. Prohrávali jsme," uznal trenér Jaroslav Hudeček.

Paralela s divácky pohledným utkáním proti Ivančicím tu však byla. Po prohraném poločase si házenkářky Sokola v šatně řekly něco k taktice, uklidnily se a ve druhé části znovu začaly předvádět handbal, který dovedou.

„Těžký soupeř nás do půle trápil svou kvalitou, ale holky po přestávce znovu plnily stanovenou taktiku, bojovaly na maximum a výsledek se dostavil. Na zvratu měla svůj podíl i momentální pohoda v týmu. Holky při sobě fakt drží, dokážou se semknout. Je tam patrná vnitřní pohoda a soudržnost," odpozoroval Hudeček.

Přestože týmu scházela zraněná Lucie Hudečková (koleno), dotáhly sokolky do vítězného konce i tento duel. „Holky opravdu bojují jedna za druhou. Přidaly se k nám i mladé z dorostu, je příjemné vidět, že nabírají zkušenosti. Ještě jim to bude nějaký čas trvat, ale společně se posouváme zase dál. Každá hráčka je platnou členkou týmu," pochvaluje si Hudeček.

Kvůli divnému rozlosování teď budou házenkářky víc než dva týdny stát. Jak pauzu využijí? Budou mít celou dobu volno? „No tak to v žádném případě," zasmál se trenér Hudeček. „První týden si holky odpočinou, aby nabraly trochu síly a chuti do hry, ale pak už zase pojedeme. Volný termín využijeme pro pořádný trénink, kromě posilovny půjdeme během každého týdne ještě dvakrát na hřiště. Rezervy máme ve střelbě ze střední vzdálenosti, potřebujeme potrénovat švihovou střelbu," upozorňuje trenér sokolek, které jsou letos znovu na dobré cestě vyhrát druhou ligu. Podaří se to konečně?

Sokol Karviná – UP Olomouc 22:18 (12:13)

Karviná: Provázková, Fridrichová – Polehlová 2, Kresačová, Hrdinová 1, Brzósková 1, Koudelková 2, Pawlasová, Remetančíková 9/6, Baronová 3, Jaňurková 2, Synková 2.