Sokolkám vyšel první poločas, ve kterém se dopouštěly minima chyb. „Holky hlavně dobře bránily, to nás provázelo celý zápas. Za první poločas jim toho můžu vytknout jen máloco, byly koncentrované, bojovaly a dobře zakončovaly," poukázal na pětibrankový náskok trenér karvinského družstva Tomáš Bednařík.

Tým sokolek vede v nové sezoně bývalý hráč HCB Tomáš Bednařík.Zdroj: Ivo Dudek

Po přestávce však jako když utne. „Nevím, jestli za to mohla ta pauza, ale holky úplně vypadly z tempa. Aspoň, že pořád slušně bránily. Dvanáct minut nepadl žádný gól," přibližoval úvod druhého dějství trenér Bednařík. I Pardubice na tom byly s útočnou činností všelijak, jen ne dobře.

Domácím zachytala gólmanka Hana Provázková, která držela karvinské šance vysoko a chytila navrch i dvě sedmičky. Sokolky se po nudné pasáži zase otřepaly, ale tou dobou už se začaly zvedat i Pardubice. „V útoku jsme nebyli přesní, byly tam nějaké zbrklé střely, sem tam technická chyba a soupeř se začal nebezpečně přibližovat," popsal Bednařík situaci ze závěru zápasu.

Sokolky už si ale perně vybojovanou výhru nenechaly vzít. „Poslední minutu odbránily holky fakt špičkově, to mě mile překvapilo. Dva body jsou fajn, ale pořád tam je hodně mezer, především v útočné činnosti, na kterých musíme zapracovat," přikyvuje trenér s dodatkem, že větší prostor pro vylepšení všech činností i kondice bude až v zimní pauze.

Jeho tým se už ale dostal na hranici pěti bodů a před odvetami je vše otevřené. „Už je vidět, že tam nějaký posun oproti létu je. Občas nám vázne střelba a budeme systematicky pracovat na odbourání technických chyb i na obraně, ale holky se opravdu zvedají. Máme z toho všichni dobrý pocit. Snad budou v zimě samy chtít na sobě pořádně máknout, pak bychom v soutěži mohli porazit každého," přál by si Tomáš Bednařík.

Sokol Karviná – DHK Pardubice 19:17 (13:8)

Karviná: Provázková – Polehlová 4, Kresačová 5, Koniuchová 5/1, Koudelková, Pawlasová, Staniczková 1, Jaňurková 1, Csölleiová 2, Sikorová, Synková 1.