O prvenství Havlíčkova Brodu bylo rozhodnuto již před utkáním, házenkářky Sokola se však chtěly rozloučit důstojně a skalpem vítěze soutěže, což se povedlo.

Oba celky nastoupily v okleštěných sestavách, ale i tak byla k vidění moderní rychlá házená s celou řadou pěkných akcí. „Holky se sice zprvu potýkaly s celou řadou neproměněných šancí, a tak byl stav v sedmé minutě jen 1:0, ale pak už se to rozjelo," přibližoval trenér karvinských děvčat Jaroslav Hudeček.

Na obou stranách se výbornými výkony předvedly obě brankářky, Karviňanky pak lepší kombinací a přesnější muškou odskočily soupeřkám na výraznější brankový rozdíl už do poločasu.

Druhý poločas byl vyrovnaný, sokolky si udržovaly pohodlný náskok a utkání si opravdu užívaly. Po výborných zákrocích obrany i brankářek přecházely do rychlých útoků a trestaly.

Z celkového počtu 32 branek dosáhly 15 z rychlého útoku. V této činnosti vynikala hlavně Míša Koudelková, která sama vstřelila osm gólů.

O tom, že si utkání užívala obě družstva, svědčí i počet střel na obou stranách. Sokol jich měl 59, Jiskra dokonce 64. „Hrála se prostě házená nahoru dolů, nesvázaná ani psychicky, ani takticky. Holky se loučily vítězně a opět zůstaly krůček od prvenství ve druhé lize, po kterém prahnou již několik let. Snad to vyjde za rok," pokrčil rameny trenér Hudeček a poděkoval všem hráčkám za příkladnou prezentaci Sokola v této soutěži i vedení klubu za zajištění podmínek potřebných k činnosti ženského družstva.

Sokol Karviná – Jiskra Havlíčkův Brod 32:22 (16:8)

Karviná: Fridrichová, Provázková – Kovářová 3, Remetančíková 10/3, Noworytová, Baronová 5, Synková, Hudečková 3, Koudelková 8, Polehlová 3.