Rozdíly byly jednak v úspěšnosti gólmanů, jednak ve hře spojek. Oba ukazatele hrály výrazně ve prospěch Baníku.

Frýdecko-místečtí mohli po měsíci konečně použít střelce Petrovského, jehož absence „vynesla“ mužstvu tři porážky, a také Stracka. Jenže právě Petrovský se po zranění srovnával s formou a prakticky nebyl vidět.

Zato karvinské spojky řádily. A nejen ty.

Brůna spanilou jízdu HCB rozjel a jako správný lídr zavelel svými góly k ofenzivě. K němu se přidal famózními zákroky mezi karvinskými tyčemi Marjanovič, který zcela zastínil svého soka v bráně domácích Pyška.

„Dostat doma dvacet gólů za poločas, to se nám nemůže stávat,“ mrzutě prohlásil trenér domácího Pepina Lubomír Kavka. „Tragicky jsme bránili a Pyško v bráně taky nic nechytil. Ve druhé půli jsme našli odvahu poslat do brány dorostence Cába, ten předvedl nějaké zákroky, ale hosté si už hlídali náskok,“ rekapituloval zápas.

Bylo to tak. Baníkovci se díky pestré střelbě a střelecké potenci nejen Brůny, ale také skvěle hrajícího Monczky, ke kterým se přidávali postupně další hráči (S. Mlotek, Nedoma, Zbránek), dostali do pohodlného náskoku a o ten se už nenechali připravit, byť jim svou hbitostí a nápady v zakončení dělal starosti frýdecký Kocich.

Karvinští tak mohli být se dvěma body spokojeni. „To ano, také s první půlí, tam jsme měli dobrý pohyb, aktivitu, důraz, nebáli jsme se hrát jeden na jednoho. Ve druhé části jsme se už ale ani nezpotili, tam jsme to spíš odchodili,“ mrzelo trenéra Baníku Marka Michaliska.

Ten si musel vzít v průběhu druhé části oddechový čas, v němž velice rázně upozornil své hráče na to, aby začali po palubovce zase běhat. Ti si jeho jadrný proslov vzali k srdci a zbytek zápasu už zase zabrali. „Druhá půle byla odehrána pod dojmem našeho vysokého náskoku. Po tom průběhu jsem myslel, že dám hráčům za výkon volno, ale nedostanou ho. Druhá půle byla opravdu špatná,“ poznamenal Michalisko, jinak spokojený s napravením předchozí zbytečné ztráty proti Lovosicím.

SKP Frýdek-Místek – Baník Karviná 26:32 (12:20)

Sled: 0:2, 2:4, 4:8, 5:12, 7:17, 10:19, 13:21, 17:26, 21:29, 24:32. Rozhodčí: Frieser, Kavulič. Sedmičky: 7/5:6/4. Vyloučení: 3:2. Diváci: 300.

Nejvíce branek Frýdku-Místku: Kocich 11/3, Geist 4, L. Rajnoha a Gřešek po 3.

Karviná: Marjanovič, Juráš – Brůna 5, Fulneček, Monczka 9/4, Pindej, Piatek, Plaček 1, Jiří Užek, Zbránek 5, S. Mlotek 4, T. Mlotek, Solák 3/1, Nantl, Nedoma 5.