Před osmi stovkami diváků kralovali na palubovce díky lepší obraně.

„Bylo to pěkné derby. Já jsem spokojený, protože hráči byli bojovně nastaveni po celých šedesát minut. Karviné ale musím pogratulovat k zaslouženému vítězství a musím zopakovat, že je to pro mě hlavní adept na titul,“ uznal trenér Kopřivnice Lubomír Veřmiřovský, jehož tým prohrával s favoritem po první půli jen 12:13.

Karvinští sice prohrávali pět minut před přestávkou 10:11, ale závěr první půle zvládli lépe, i díky srbskému brankáři Marjanovičovi. Na muže v brankovišti se ale mohla spolehnout i Kopřivnice, když se rozchytal Chalupa, díky jehož zákrokům nevedl Baník po třiceti minutách vyšším rozdílem.

Po změně stran si svěřenci trenéra Marka Michaliska postupně vybudovali až osmigólový náskok, který už před výtečnou atmosférou, o kterou se staraly oba fanouškovské tábory, nepustili.

Karviná zvládla derby v Kopřivnici a drží se v popředí tabulky.

„V úvodu jsme chtěli přestát tlak Kopřivnice, což se nám podařilo a v první půlce druhého poločasu jsme pak rozhodli. Závěr zápasu jsme tak mohli odehrát relativně v klidu a za dva body jsme moc rádi,“ okomentoval výhru kouč Baníku Marek Michalisko, jehož tým tak vyhrál i třetí ligové utkání v roce 2018.

Domácí se sice ještě snažili derby zdramatizovat, ale kompaktní defenziva Karviné nedopustila žádnou zápletku. „Kopřivnice na nás sice v závěru vytáhla obranu 2-4, která nám dělala problémy, ale zvládli jsme to. Navíc jsme nastoupili kompletní a to se pak obrana i útok tvoří hned jinak. Měli jsme tak hodně variant a do druhého poločasu jsme mohli trošku pošetřit síly,“ hledal klíče k vítěznému lupu trenér aktuálně čtvrté Karviné, která však ztrácí na čelo pouhé dva body.

To Kopřivnici čeká v závěrečných šesti duelech základní části boj o udržení pozice zaručující účast v play off. „I přes prohru zůstávám klidný, protože mančaft odvedl víceméně to, na co měl. Musíme respektovat sílu Karviné, která má silný a komplexní kádr, který před sezonou velmi dobře doplnila,“ doplnil Lubomír Veřmiřovský, jenž ještě v nedávné minulosti sám oblékal karvinský dres.

KH Kopřivnice – Baník Karviná 27:32 (12:13)

Sled: 4:1, 6:4, 8:10, 11:10, 13:15, 14:17, 17:19, 17:25, 20:29, 24:31. Rozhodčí: Frieser, Kavulič. Sedmičky: 2/2:1/0. Vyloučení: 6:5. Diváci: 820.

Nejvíce branek Kopřivnice: Hanus a Bukovský po 5, Unger a Fulnek po 4.

Karviná: Marjanović, Mokroš – Brůna 6, Monczka 5, Piatek 1, S. Mlotek, Solák 5, T. Mlotek 5, Jiří Užek 1, Jan Užek 2, Plaček, Drzyzga, Fulneček, Nantl, Zbránek 4, Nedoma 3.