„Celý týden jsme hráčům kladli na srdce, aby soupeře hlavně nepodcenili. Ty únorové zápasy v Kopřivnici máme totiž ještě v živé paměti, moc dobře se nám tady nehraje," přiznal člen trenérského triumvirátu z Karviné Martin Kostelník.

Ačkoliv se Karvinští slova trenérů snažili dodržet, přesto je domácí dokázali místy překvapit. „Kopřivnici scházeli zkušení borci, takže mladí chytili svou šanci a většinu první půle vedli. Nakonec rozhodla naše série šesti branek ze závěru poločasu. Na začátku druhého jsme odskočili soupeři na osmigólový rozdíl a vítězství pak už udrželi, i když to nebylo ideální," popisoval Kostelník.

Karvinou zlobilo proměňování šancí, takže nakonec domácí zkorigovali na přijatelnou porážku. Přesto jsou nadále nejvíce ohroženým týmem soutěže. Poslední tým tabulky letos rovnou sestupuje, protože extraliga bude od nového ročníku čítat jen deset účastníků.

A jak proběhlo opětovné zařazení dvou dosud distancovaných mladíků Mlotka a Užka do karvinské sestavy? „Myslím, že bez problémů. Slávek Mlotek v kritických chvílích prokázal své kvality, Honza Užek si zahrál asi dvacet minut, na něm bylo vidět, že moc chce a nakonec dostal z přemíry snahy červenou kartu po třetím vyloučení," zasmál se Kostelník. „Ale bylo vidět, že jsou kluci po té dlouhé pauze nažhavení a jejich přínos pro tým bude v pozdějším průběhu jistě patrný," dodal.

KH Kopřivnice – HCB OKD Karviná 29:34 (16:19)

Nejvíce branek: Třeštík aVeřmiřovský po 5, Gřes 5/4 – Vančo 12/1, Petrovský 6, Mlotek a Paululík po 4.
Rozhodčí: Samek, Novotný. Sedmimetrové hody: 4/4:7/4. Vyloučení: 7:10. ČK: Užek (K.). Diváci: 210.

Další výsledky: Zubří – Plzeň 21:20 (13:14), Lovosice – Jičín 22:30 (12:15), Dukla Praha – Brno 20:16 (11:8), Hranice – Frýdek-Místek (21:14).