Po skončení minulé sezony měl Jakub Zbořil coby talentovaný dorostenec našlápnuto do kádru A-mužstva házenkářského Baníku Karviná. Než mu osud přihrál do cesty daleko lukrativnější angažmá, a sice přestup do německého Rostocku.

Házenkářský klub z Karviné se ale zlobí. „Němci nám ho vlastně prachsprostě ukradli," říká šéftrenér Sportovního centra mládeže z Karviné a reprezentační kouč Jaroslav Hudeček.

Karvinského hráče, původem z Klimkovic, totiž německý druholigový klub „získal" na mezinárodní přestup. O co jde? Pokud není hráč ve svém mateřském klubu pod smlouvou, což Zbořil jako dorostenec nebyl, může jakýkoliv zahraniční zájemce s hráčem v době jeho dovršení osmnácti let smlouvu uzavřít.

„Němci si to na nás připravili. Zbořila si v době jeho osmnáctin pozvali ‚jako' na testy a pak s ním pohotově uzavřeli smlouvu. Navíc nám schválně nic neřekli, abychom se to dozvěděli co možná nejpozději," líčí Hudeček.

Rostock, který trénuje bývalý karvinský trenér Rastislav Trtík, tak vlastně zadarmo přišel k nadějnému házenkáři. „Prostě nás vyšplouchli," podotkl Hudeček, přičemž použil mnohem jadrnější výraz. „Teď už si v klubu dáme větší pozor a talentované mladíky, kterým je šestnáct nebo sedmnáct let, podchytíme smlouvou," ujišťuje Hudeček.

Vážení čtenáři, Deník na svém webu nezveřejňuje celý obsah novin a celé znění všech článků. Ucelené zpravodajství z regionu, České republiky i zahraničí, kultury a sportu, a také rubriky zábavy, osobní inzerce nebo speciální přílohy najdete v tištěném vydání Vašeho deníku nebo ve zlevněné předplacené internetové verzi. Aplikaci e-paper najdete ve spodní části těchto webových stránek. Deník v plném znění takto můžete po připojení číst kdykoliv a kdekoliv na počítači nebo mobilním zařízení. Stránky i jednotlivé články můžete tisknout nebo archivovat.