Po domácí porážce o pět gólů 32:37 jeli do Hustopečí s cílem překvapit a zlepšit obranu. „Hráli jsme polovysunutou 1-5 na toho jejich nejlepšího střelce (Mrnuštíka) a přineslo to ovoce, dal jenom pět branek. I brankáři celkem zachytali, takže směrem do obrany to bylo dobré," poznamenal nejlepší střelec týmu Jan Dudek, který dal spolu s Adamem Csölleiem sedm gólů.

Karvinští se bohužel znovu nevyvarovali nepřesností v útoku. „Zahodili jsme vyložené šance i dvě sedmičky," uznal Dudek. „Poločas mohl klidně skončit nerozhodně," dodal.

Hustopeče si neustále udržovaly náskok, vedly o čtyři branky, bojovně hrající Karviňané ale pokaždé srovnali včetně úplného závěru, kdy deset sekund před koncem vyrovnali na 29:29. „Poslední útok jsme nezastavili a se závěrečným klaksonem inkasovali vítěznou branku. Je to škoda, protože jsme tady fakt bojovali, ještě, když vezmeme v úvahu naše oslabení," připomněl Dudek fakt, že MHK přijel do Hustopečí jen s osmi hráči do pole, protože další tři byli gólmani.

Adam Csöllei (v modrém) dal v odvetě Hustopečím sedm branek.

„Trochu jsme se obávali toho, jak vydržíme fyzicky, protože Hustopeče hrají docela rychlou a běhavou házenou, ale zvládli jsme to. Akorát jsme byli všichni naštvaní na rozhodčí včetně delegátky, kteří udržovali zápas v takových mezích, aby domácí neměli žádné komplikace s postupem. Vůbec jsme nechápali, proč jim tak pomáhají, podle mě to Hustopeče vůbec nepotřebovaly," zlobil se trochu Dudek.

Jinak mají ale Karvinští za sebou výbornou sezonu. „To ano, jsme s ní spokojeni. Naši skupinu jsme vyhráli, prezentovali jsme se kvalitním handbalem a také v poháru jsme došli daleko. Tu baráž jsme si chtěli jen tak zkusit. Při troše štěstí se i nad těmi Hustopečemi dalo vyhrát, ale házíme to za hlavu. Máme za sebou fajn sezonu a už se těšíme na další," zakončil Jan Dudek.

Legata Hustopeče – MHK Karviná 30:29 (16:13)

MHK: Pala, Tabara, Nolč – Diviš 3, Seriš 4, Drzyzga 2, Vančo 3, Kawulok 3, Dudek 7, Csöllei 7, Zielina.