„V krátkém sledu jsme od února proti Dukle odehráli čtyři utkání. Dvě v lize, dvě ve finále poháru, takže víme, jak na soupeře. Kluci si do play off přenesou patřičné sebevědomí. To však půjde ruku v ruce s pokorou, neboť Dukla se každým zápasem proti nám zlepšovala a není náhoda, že se propracovala mezi nejlepší čtyři týmy soutěže,“ varuje trenér Karviné Marek Michalisko.

I on pozoroval v kalendářním roce 2019 na Pražanech herní vzestup. „Mají kádr dobře namixovaný, působí tam plno mládežnických reprezentantů, nebude to snadný oříšek, ale budeme se držet toho, co nám proti Dukle vyneslo úspěch. Měnit nemusíme nic. To spíš čekám na to, s čím přijde soupeř. Dukla s námi čtyřikrát prohrála, takže něco změnit bude muset především ona,“ domnívá se karvinský trenér, jenž během reprezentační přestávky postrádal několik hráčů svého kádru.

„S áčkem, které hrálo kvalifikaci o Evropu, byli Solák a Honza Užek, s mládežnickými výběry zase Nantl, Mucha a Noworyta,“ vypočítává Michalisko.

Nakolik mu to narušilo plány pro přípravu? „My jsme se smířili s tím, že ten termín určený národním týmům je daný, stejně se to musí odehrát, takže nemá smysl si na to stěžovat. Samozřejmě, že bychom raději pokračovali v play off, byli jsme v nějakém zápasovém zápřahu, byli jsme rozehraní a reprezentační akce nám ten rytmus narušila, ale narušila ho všem,“ nehledá Michalisko výmluvy.

S týmem se soustředil na kvalitní regeneraci a taktiku pro sérii s Duklou. „Podívali jsme se na video, ale myslím, že týmy se nemají čím překvapit. My jsme si nacvičili jednu novou systémovou variantu, ale rádi bychom si ji pošetřili až pro finále. Pokud nás k ní Dukla nepřinutí, nebudeme ji chtít zbytečně vytahovat,“ dodává tajuplně trenér Baníku.

Házenkáři Baníku už se v této sezoně jednou z trofeje radovali. Po výhře ve finále Českého poháru právě nad Duklou.

Systém? Pro všechny stejný

Fakt, že karvinským soupeřem bude zrovna pražská Dukla, dodává sérii na atraktivitě. „Je to náš tradiční rival, kvalitní soupeř. Zápasy s Duklou mají vždy potřebný náboj, tempo, bývá to i vyhrocené, takže se na to těšíme. Věříme, že naši fanoušci jsou na tom podobně,“ usmívá se Michalisko.

Diváci se tedy mohou v nedělím prvním utkání těšit na zajímavou podívanou. A vlastně nejen v neděli, protože nový systém, kterým se od semifinále hraje, nabízí i prostor pro větší dramatičnost. Pokud by měly týmy těžit z domácího prostředí, neměl by se nikdo dostat do dvouzápasového vedení.

Týmy se nyní budou v pořádání domácích zápasů střídat. Co na to říká Michalisko? „Kluby si to tak před sezonou na svém aktivu odsouhlasily, takže se tak hraje. My s tím problém nemáme. Jestli se nový systém ukáže jako dobrý nebo špatný, to uvidíme až po odehrání série. Ale je stejný pro všechny,“ uznává pragmaticky kouč Baníku.

Ani zdravotní stav hráčů mu situaci nekomplikuje. „Jdeme do toho v plné síle. Nějaké drobné šrámy tam možná jsou, ale ukažte mi hráče, který si kvůli menší bolístce nechá ujít vrchol sezony. V házené takového určitě nenajdete,“ zakončuje s úsměvem Michalisko.