„Dvacet, abych to upřesnil, a to je strašidelné číslo. S tímhle na Dukle sotva lze uspět," podotkl trenér baníkovců Daniel Michajlík po bitvě v hlavním městě.

Dukla si vítězný náskok vybudovala prakticky už do poločasu, poté jí stačilo jen ho hájit. „Dneska nám to neklapalo. To, co nás zdobilo v předchozích utkáních, tedy dobrá obrana 1-5, nám nefungovalo a k tomu se pak připočetly i zásahy gólmanů. Kluci měli v první půli snad jen dva zákroky," nemohl být spokojen Michajlík.

Ve druhé půli šel výkon karvinských hráčů nahoru, Dukla už se tak neprosazovala, ale s finální fází ofenzivních akcí byli hosté pořád na štíru. „Bylo tam hodně pokažených náskoků a střel z volné ruky, které by se měly proměňovat. Nevím, čím to přesně bylo, že se nám nepodařilo prodat to, co máme natrénováno a v čem jdeme postupně nahoru. Jestli to zase bylo tím televizním přenosem, nervozitou, dopoledním začátkem nebo čím. Zápas si každopádně musíme vyhodnotit," poznamenal kouč Karviné.

Baník prohrál za asistence televizních kamer druhé venkovní utkání, to první před dvěma týdny v Lovosicích. „Věděli jsme, že nás čekají tři náročné zápasy a bohužel se nám z nich povedlo vydolovat jen bod. Musíme začít vyhrávat, jinak to budeme mít složité," je si dobře vědom stávající situace Daniel Michajlík.

Dukla Praha – Baník OKD Karviná 32:27 (18:11)

Rozhodčí: Horáček, Novotný. Sedmimetrové hody: 3/3:4/2. Vyloučení: 6:3. Diváků: 102.

Nejvíce branek Dukly: Kotrč 7/3, Mráz 6, Šůstek 5.

Karviná: Schams, Pyško – Petrovský 3, Vančo 8, Užek 2, Vala, O. Meca 1, R. Meca 2, Mlotek 6, Chudoba 5/2, Krahulec, Hanisch, Pomahač, Gelnar. Trenér: Michajlík