Domácí hráči soupeřům z Heřmanic situaci hodně ulehčili. „Když to řeknu na plnou hubu, tak jsme byli pos**ní. Za celý poločas jsme měli jedinou střelu. To je málo," nehledal výmluvy trenér Bohumína Aleš Neuwirth, který potvrdil, že o přestávce bylo v šatně hodně živo. „Jsem docela kliďas, ale když mě něco vytočí, tak to dám najevo," zdůraznil Neuwirth.

Před prvním gólem hosté dvakrát zahrozili. Nejprve musel brankář Gladiš likvidovat pokus Michaláka. Pak měl štěstí, když po centru stejného muže střílel z dobré pozice nad bránu Strojek. Domácí odpověděli pouze přímým kopem Klody, s nímž si poradil Šráček.

Devět minut před pauzou už udeřilo. Vše začalo nevinně, když útočník L. Neuwirth ztratil míč na půlící čáře a hrozící nebezpečí z toho plynoucí hasili domácí faulem. Následnou standardku kopl Dominik Mlčoch tak šikovně, že i bez cizího přičinění míč zapadl do branky.

Strojek mohl do poločasu zvýšit, jeho pokus na poslední chvíli zablokoval Věčorek. Bohumín po obrátce přidal a odměnou mu bylo v 60. minutě vyrovnání. Hosté odvrátili centr, ale míč před branku vrátil Kubinski a na zadní tyči se hlavou prosadil nejmenší hráč na hřišti Jakub Sittek.

Radost však domácím vydržela jen devět minut. Centr Wilka srazil Socha v pokutovém území rukou a následovala penalta. Tu proti svému bývalému klubu proměnil Šebek, čímž rozhodl.

„Soupeř byl výborný, takže za vítězství 2:1 jsme rádi. Navíc já jsem zde vyhrál vůbec poprvé, čehož si ceníme," prohlásil s úsměvem na rtech po zápase trenér Heřmanic Jaroslav Mlčoch.

Chvíli po penaltě Ostravanů se na druhé straně domáhali stejné věci i domácí, ale tentokrát píšťalka sudích po ruce jednoho z obránců zůstala němá. „Nechci to hodnotit, neviděl jsem. Rozhodčím bych ale dal uznání, protože na tom terénu nebylo lehké pískat. Bylo to plné agresivity, soubojů, což ale k soubojům s Bohumínem patří," doplnil Mlčoch.

Domácím nepřálo ani štěstí. Věčorkův volej ze závěru zápasu se do branky těsně nevešel. Ještě blíže úspěchu byli Ciesarik s Jatagandzidisem, ale oba nastřelili pouze brankovou konstrukci. „Ve druhé půli šla naše hra nahoru, vyrovnali jsme, ale na druhý gól jsme reagovat nestačili. Dali jsme břevno, tyčku, ale na to se fotbal nehraje," smutnil trenér Aleš Neuwirth.

„V posledních čtvrthodině jsme už nevěděli, co se děje. Domácí dřeli, hnali se za srovnáním, ale myslím, že vyhrát jsme si zasloužili. Vydřená výhra," dodal na druhé straně J. Mlčoch.

FK Bohumín – FC Heřmanice 1:2 (0:1)

Branky: 60. Sittek – 36. D. Mlčoch, 69. z pen. Šebek. Rozhodčí: Viščor. ŽK: 2:5. Diváci: 160.

Bohumín: Gladiš – Szkuta, Věčorek, Socha, Košťál (46. Jatagandzidis) – Ciesarik, Poštulka, Kubinski, Kloda – L. Neuwirth, Sittek. Trenér: Aleš Neuwirth.