I kdyř před covidem… Bohumíňanky do zápasu nastoupily právě po prodělání nemoci, včetně trenéra Pavla Rekšáka. „Deset sezon jsem nechyběl na žádném utkání. Teď mi to překazil covid,“ postěžoval si naoko Rekšák.

Vrátil se ale ve velkém stylu. A jeho svěřenkyně rovněž. „Vítězství si moc ceníme. Zápas to byl přispěním soupeře, ale i rozhodčích, opravdu krásný,“ uznal Rekšák.

Arbitři se na házenkářských palubovkách obvykle velké pozornosti moc netěší, a když, tak hlavně v negativním světle, ale tentokrát je to jinak a rozhodčím náleží opravdu pochvala za skvěle odřízené utkání.

Domácí hráčky byly po nemoci konečně kompletní (chyběla jen brankářka Fasorová) a Rekšák mohl dokonce využít i svou nejlepší střelkyni Janošovou. Jak moc je pro tým důležitá, ukázal samotný zápas. Dala 14 branek. „Má to v ruce, dala půlku všech našich gólů. Je pro nás nesmírně prospěšná,“ chválil trenér.

Vyzdvihl nesmírnou bojovnost a obětavost svého týmu, který ještě v poločase prohrával o čtyři góly. „To je asi to jediné, s čím nemůžeme být spokojeni. Od začátku sezony nám nejdou první poločasy, musíme se na to zaměřit, protože dotahování a otáčení pak holky stojí zbytečně moc sil,“ uvažuje bohumínský trenér.

Naštěstí pro Bohumín to tentokrát házenkářky otočit zvládly. Zahrály si všechny hráčky, v bráně se střídaly Zemanová s Šulákovou. „Pokud to půjde, budeme točit všechny tři gólmanky, aby si soupeři nezvykli jen na jeden styl chytání jedné konkrétní brankářky,“ vysvětlil Rekšák.

Nyní bude mít celá házenkářská veřejnost dva týdny volno kvůli vládním opatřením proti šíření koronaviru. Házenkářky dostanou individuální plán. „V hale sportovat nesmíme a připravovat se teď venku je hazard s nemocemi a zraněními,“ uznal Rekšák. Sám je zvědav, zdali se sportovní kolotoč počátkem listopadu zase rozběhne. „Bohužel si myslím, že to jen tak nebude,“ dodal upřímně.

SC Bohumín – Sokol Kobylisy 30:29 (15:19)

Sled: 0:2, 4:5, 7:8, 10:10, 12:15, 15:16, 16:20, 20:22, 22:25, 25:27, 29:27. Rozhodčí: Friedel, Kučerka. Sedmičky: 3/3:3/3. Vyloučení: 1:3. ČK: 53. Pejšková (K).

Bohumín: Zemanová, Šuláková – Janošová 14/2, Vachtarčíková, Gižová 1, Zálesná 2, Kiršnerová 2, Hirešová 2, Klimková 2, Svobodová 3/1, Lešková, Varmužová 3, Szafarczyková, Kusynová, Barčáková 1.

Nejvíce branek Kobylis: Pejšková 6, Klausová a Krausová po 5.