BK Havířov – ŠKO-Energo Mladá Boleslav 68:82 (32:36)

Nejprve se střetly s největším favoritem soutěže, dosud neporaženou Mladou Boleslaví, která má ve svém kádru řadu zkušených a dlouholetých extraligových hráček.

„Nastoupily jsme v hodně úzké sestavě, věkem pouze se dvěma ženami, zbytek tvořily juniorky. Soupeř měl výškovou a váhovou převahu a využil ji. Holky začaly s velkým respektem, naštěstí jej ze sebe brzy setřepaly,“ přibližovala trenérka Havířova Iveta Rašková.

Havířovanky držely se soupeřem krok tři čtvrtiny, v té poslední už jim došly síly a soupeř je přetlačil pod košem, kde využil svých předností. Obě pivotky Boleslavi daly dohromady 52 bodů! „I tak musím děvčata pochválit, podaly výkon, který je příslibem do budoucna,“ uznala Rašková.

Za zmínku ještě stojí 14 doskočených míčů domácí Anny Paťorkové.

Rozhodčí: Giecek, Sýkora. Trestné hody: 24/18:26/18. Trojky: 4:2. Fauly: 20:20. Diváci: 47.

Havířov: Paťorková 21, Kuběnová 16, Drtilová 16, Káňová 8, Menšíková 6, Busková 1, Lacinová, Heincová.

BK Havířov – Bižuterie Jablonec n. N. 80:66 (37:31)

Jablonecké hráčky havířovský klub ještě nikdy neporazil. To už je teď ale minulost. I když nebyly v kompletní sestavě, podařilo se Havířovankám zvítězit a uzmout cenné body.

Poprvé se sice dostaly do vedení až v 9. minutě, ale od té doby už si ho držely. Soupeř jim zatápěl v podkošovém prostoru. „Výhra je vydřená, ale zasloužená. Holky neskutečně bojovaly. Absolutorium patří Paťorkové, která svedla mnoho náročných soubojů s vyššími soupeřkami,“ chválila Rašková.

U svého týmu vyzdvihla, že obě utkání odehrál ve vysokém nasazení. „Stále se musíme vyrovnávat s výškovou převahou soupeřek, ale zvládáme to,“ může si Rašková oddechnout.

Rozhodčí: Sýkora, Giecek. Trestné hody: 18/14:28/18. Trojky: 6:0. Fauly: 22:20. Diváci: 32.

Havířov: Pavlicová 8, Menšíková 2, Káňová 2, Lacinová, Kuběnová 20, Busková 18, Drtilová 18, Paťorková 12. Trenérka: I. Rašková.